MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
MeoEdebiyat - Denemeler Blogu

MeoDeneme - Beni Durdur

Öne Çıkan
  Denemeler Blog

Sagopa Kajmer - "Durdur Beni"

Çıkmıştım kayıp bir yola, ya da çıktığım yollardan herhangi birinde kendimi unutmuştum nicedir. Nereden çıkıp geldin ya da hangi yanlış yolu seçmek yerine sana çarpacak bir yol izledim bilmiyorum, ancak beni durdur n'olur..

  Çok hızlı gidiyorum kendimi bildim bileli, hiç bilmediğim kaderin derin vadilerinde. Karanlık o kadar alışmış ki bedenime, o kadar ışıksız kalmış ki düşlerim gözümü alıyor varlığın, durdur düşlerimi her şeyin rengini sen veriyorsun bugünlerde. Kendi düşlerimi bile tanıyamıyorum.

  Çok hızlı gidiyorum ışığına doğru! Hiç bir zaman kendi bildiğim doğrularının peşinden ayrılmayan ben, bildiği tüm hataları bir daha yapmak uğruna tüm yaşamdan vazgeçebilen ben tüm doğrulara doğru koşar adım kaçıyorum kendimden. Bu hızla aşka çarpmaktan korkuyorum, aşkın şiddetinde çocuklaşmaktan, sonra o çocukluk kadar yalnız kalmak istemiyorum. O çocuğun sakın tutma elinden, gitmesin bilmediği korkulara koşa koşa, beni de onunla birlikte durdur n'olur.

  Daha dün kaybedecek hiçbir şeyim yokken, kaybedebilecekleri de geçtim kazanabilecekler haneme yazılma n'olur. Seni kazanmak uğruna kendimi kaybetmekten de korkuyorum. Seni bulduğumda, aradığım şeyin sen olmayabileceğinden mesela. Mesela senin beni bulamayacak oluşundan korkuyorum, tam karşında, alnına alnımı dayayıp seni üç kelimeyle -'seni çok seviyorum'- tanımlarken, bu kişinin kendin olmadığını zannedeceksin diye korkuyorum. Durdur beni henüz ufuklarıma da güneş diye seni batırmazken umutla dolan bu karamsarlığım. Durdurmayacaksan eğer, koşarak kendimden kaçıp her fırsatta sana geliyorum. Utanmadan..

MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
2015

Son DüzenlenmePerşembe, 19 Eylül 2019 01:58
(5 oy)
Okunma 3716 defa
Etiketler :
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.