MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
MeoEdebiyat - Denemeler Blogu Pic. Source: "Relationships" by mystic-Portal @Deviantart.com

MeoDeneme - İlişkiler Üzerine Notlar

Öne Çıkan
  Denemeler Blog

 

1İlişkilerimiz, İlk anda gönlümüze iliştirip, zamanla bize ilişmemesi dilediğimiz.

2Sevdalarımız, Aşkı tanımlamaya kalkarken yaşamayı öğrenemeyip özlemleri, başarısızlıkları dönüştürdüğümüz kurgusal evrenlerimiz.

3Hüsranlarımız, Olmadığımız kişilere kendimizi programlayıp, olduğumuz gerçeklerle savaşarak birbirlerimizi kırdığımız savaş alanlarımız.

4Tutkularımız, En doğal halimiz olmasına rağmen en sıra dışı gizemlerimizden olduğu için ne zaman yoğun bir aşkla hissetsek elimizin ayağımıza dolandığı zehirli sarmaşıklarımız.

5Yalanlarımız, Gerçeklerin basitliğinden çok göstermeliklerin üstünlükleriyla kandırılan insanlar olarak tek çıkar yolumuz, tek zaafımız.

6Geçmişimiz, Başımızdan geçenlerle övünürken, başımıza gelecekleri unutup bizi sarıp sarmalayan hayaletlerimiz.

7Geleceğimiz, Kimlerin bize sinsi bir şekilde yaklaştığı, kimin bize koşarak geldiğine bakmazsınız sadece kendi ufkumuzda güneş aradığımız karanlık çıkarcılığımız.

8İnatlarımız, İlişkilerimizden daha önemli hatta kendimizle ilgili tüm inatlarımız, biz kolayca tüm var oluşumuzu birine hediye edebilirken, basit bir inatla her şeyden vazgeçebilenleriz.

9Kırgınlığımız, Görmekten geldiğimiz onca şeyin üzerine, gözümüzü açtığımızda kendimizi bulduğumuz bu acı çıkarcılık evrenindeki teorik yanılgılarımız, biz çok kalp kırıp hep gönlü kırık dolaşanlarız.

10Masallarımız, Bir cümlecik kısa öyküler kadar sevip, birkaç sözcük kadar uzatıp, bir şiir kadar derin anlamlar yükleyip en büyük masal olan aşkı öldürüp gömdüğümüz miş'li geçmişlerimiz, çocukluğumuz, gençliğimiz ama sadeliğimiz. Şimdilerde her bir Merhaba'da arayıp gezdiğimiz..

Son DüzenlenmeCuma, 26 Ekim 2018 13:58
(7 oy)
Okunma 7361 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.