MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "Loving you" by Healzo @deviantart.com

MeoDeneme - Seni Sevmek

  Denemeler Blog

Nil İpek - Gözleri Aşka Gülen - MeoEdebiyat - Denemeler Blog

  Seni sevmek.. Sonbaharda çiçek açabilmek, karda krizantem; sıcakta titremek gözlerindeki ateşten, soğukta koşuşturmak yalın ayak. Yalnızlığın uzayında, engin bir umutsuzluktaki ilk duyulan ses. Damla yağmur değmemiş bir çöl, ruhumda, görülmüş ilk bulut. Yosun tutmuş kalemlerin uçlarına dokunmuş kısacık şiir.

  Seni sevmek.. Doğduğunu ilk kez fark etmek. Güneş olmanın keyfine varmak umutların merkezinde. Amacını bulmak bu amaçsızlığın. Güzelliğine yaşamın ilk kez ayna tutmak. Nutuk tutulması bir nevi.

  Seni sevmek.. Sevgi dolu bir uykunun en güzel uyanma hali. En naif mahmurluk, en naif dalgınlık enginlerinde. Suda nefes alabilmek, balık olmak gökyüzünde. Bakışlarla konuşabilmek, parmak uçlarında yürüyebilmek.

  Seni sevmek işte.. Bitmeyen üç noktalı cümleleri bozup, yerine bir sen bir benden ibaret özel cümleler kurabilmek. Basit matematik bu sevdanın güzeli, 'sen artı ben biz yapar' kesinliğinde yargılardan ibaret. Algıların en naifine sahip olabilmek, taze açan çiçeklerin çığlığını duyabilmek, keyiflenmek kuşların aşk şiirlerini sabahlara karşı dinlerken. Doğabilmek her güne, ölüyor olduğunu bile bile. Yaşamak keyif almak diye bir şey zaten yok insan bilincinde, seni sevmek ölümden-ölüyor olmaktan bile keyif almak işte. Anlama kavuşmak, anlamlara boğulmak. İlk kez adım atmak, ruhun emeklemesi, gözlerin ilk sözünü söyleyebilmesi gibi. Upuzun saçlarını örmek ilk kez gözünün önünde büyüyen bir bebeğin. Yaşama dair ne kadar güzel detay varsa, onların farkında varabilmek işte seni sevmek. En güzel farkındalık, en garip ayrıcalık..

-Fulyama.

Meo - 2017
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmePazar, 11 Aralık 2022 23:10
(10 oy)
Okunma 6967 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.