MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
MeoEdebiyat - Denemeler Blogu

MeoDeneme - Gel Benimle

Öne Çıkan
  Denemeler Blog

Senden hediye dizeler "Bırak dudaklarından, ben'ler okunsun - Bırak ellerim saçlarına dokunsun," şimdi çınlıyor kulaklarımda. Binlerce söz var söylenen; zaman kadar hızlı, anlamsız ve belirsiz. Bir tek gerçek var dile gelmeyen, hala yaşıyoruz. Yarım yamalak. .

  Düşünmek en kolay, düşünmediğim onca hissin yanında. Unuttuğum çok sayıda isim var, aklımdan çıkmayan cümlelerin dışında. Bilmiyorum sanma, adım gibi biliyorum yapılması gerekenleri. Ben henüz mutluluğun senin sözlüğündekini sayfasını bulamıyorum. Bende hala eksik o sayfa.

  Sayısız yalan söyledim kendime, sevdim diye birinin benimle gelebileceğine inanıp. Tüm kâğıtlarını yaktım geçmişin, her kutsalını savurdum sade hislerin. Elmas parçası gibi gelir bugün mutluluktan heyecanla buğulanan gözlerindeki yaşlar, kanarız diye çok korkuyorum. Yoksa eşsiz her güzelliği Tanrının yarattığı günden itibaren iyi biliyorum. 

  Sen şimdi yeni bitmiş bir şarkı yankısında sessizce uyuyorsun ya, ben sesini her duyduğumda o şarkıları yeniden yazıyorum. 

  Bir gün o kitaplara dökülen mürekkep lekelerinde adını yazacak geçmiş belki de, ben o geçmişleri gelecek yapmanın çıkmazında saksılara dörtlükler ekiyorum.

  Zaman ve mekanın sınırları var çok iyi biliyorum, henüz duygularıma yer bulamıyorum. Hepsini gözlerime gömdüm, gözlerinle temas edip çiçeklerin açmasını bekliyorum avuçlarında.

  Hiçbir zaman inkar etmedim, hiçbir zaman itiraf da etmeyeceğim eminim ama kimi ne kadar sevmem gerektiğini çok iyi biliyorum. Gerektiği kadar kısa zaten ömür, gerektiğinden fazla umutlarla kimseyi bekletmek istemiyorum. Gerçeklerin bana umut verdikçe uzuyor saatler, o zaman nefes alabiliyorum yeni doğmuş sabahın ilk temiz havası gibisin orada sanki mutluluktan boğuluyorum. Gideceğim hiçbir yer yok gibi, sadece hissettiklerimle yolumu buluyorum ve nedense tüm inkarlarıma rağmen aynı doğruya ulaşıyorum.

  Çok uzak bir ülke sözler, mültecinim şimdilik, doğru sözü söyleyebildiğim gün evime döneceğim iyi biliyorum içinde şiirler kokan. Çok mu uzak olduğuna inandım aşkın, çok mu yakın olduğuna şaştım kendime bunu soramıyorum. 

  Benim tüm sorularım da sensin, cevaplarım da sen. Tüm sessizliğim bu yüzden. Çok da üzerine olma sen, değişmez o eşsiz değerin ne bağlar bizi yer, ne de o yere varmak için akıp giden gaddar zaman. 

...

Meo - 2015
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCumartesi, 05 Kasım 2016 20:42
(1 Oyla)
Okunma 3889 defa
Etiketler :
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.