MeoEdebiyat Blog - Sizden Gelen Kısa Öyküler - Kısa Öykü Gönder

Sizden Gelen Kısa Öyküler

Sizden Gelen Kısa Öyküler (2)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen kısa öyküleri bu bölümde yayınlayacağız.

garip bir hikaye - olcysmskkk

Şimdilerde klavyeyle vatan kurtaran günümüz ergenlerinin henüz ana rahmine düşmediği günlerde, Burhan Çaçan’ın “Liseli Vardı Ya, Ah O Liseli” şarkısını halka arz ettiği dönemde, 2004 yazının Haziran ayında liseden mezun olmuştuk. Üniversite sınavına hazırlanmaktaydık ve sınavı kazanmak için motivasyon kaynağımız sağlamdı. Bizler, üniversitede kızların teklif ettiği sanrısıyla yaşayan bir arkadaş grubuyduk. Muhtaç olduğumuz kuvveti vücudumuzdaki asil hormonlara borçluyduk. Mezuniyetten sonra, beşinci günün şafağında doğuya baktık ve mahallemizin havalı kolej kızı Berna’nın sokağın başından bize doğru yürüdüğünü gördük. Bir cisim yaklaşmaktaydı. Çok tanımadığımız ama tanımlayabildiğimiz bir cisim. Berna…

Devamını oku...

Mehmet Ali Çelikel - Küçerek Öyküler Serisi

Kısa öykü denilince her zaman aklıma İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü gelir, bir edebiyat eserinin kısa ve öz, vurucu ve dopdolu olması için kısacık bir anekdot kadar olmasının yazarın yaralayıcı kalemiyle neler yapabileceğini öğrendim üniversite öğrencilik hayatım boyunca. Bunu öğrendiğim elden birkaç kısa öykü paylaşmak istiyorum. Detaylı bilgiler ve öykü bağlantıdadır. İyi okumalar. Bu eğitimin en büyük parçalarından biri de son dönemlerimde tanıdığım değerli hocam Mehmet Ali Çelikel'dir. 

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.