MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
MeoEdebiyat - Denemeler Blogu Pic. Source: "En Masse" by clockblock @Deviantart.com

MeoDeneme - Sensiz Kelimelerim

  Denemeler Blog

Enbe Orkestrası & İlyas Yalçıntaş - İncir MeoEdebiyat Blogu

  Sakince bırakıyorsun bazen kalemlerin tümünü bir köşeye. Gözlerini boş bir sayfaya, tozlu bir ekrana, kirpiklerinin ucuna dikiyorsun. Sensizliği yazıyorsun cümlesiz, sessizliği yazıyorsun kendi kulaklarını sağır edercesine. İşte böyle bir deneme yazalım bu kez de... 

  Bu gece sakin bir serinlik var, baharın gelemeyeşini kutluyoruz sensizlikle kadeh kadehe. Şu an huzursuz noktalama işaretlerim, hep bir iki nokta konulası cümlelerim.. Bir nokta aşklarımızın başladıkları yere, hemen ardından biri de başlamadan biten tüm heveslere hediye.

Şiirlerimin başlıkları çoktan belli de dizelerim düzensiz, yüz binlerce uyak kadar uyum sağlayabilirim belki de, seninle ben bir uyumsuzluk abidesiyiz!

  Sözlerimiz özünde his, aforizmalarımda Kafka'ya saygı, ölüyoruz birkaç not diye alınmış anlamsız bir şekilde.

  Hikayelerimde anlatmam gereken çok mutsuz insan tanıdım belki de, yüzlerine tebessüm kadar naçizane öpücük kondurabilecek şekilde. Olmuyor yine de. Olduramıyorum kelimelerimi öykülerime.

  Romanımız vardı hani, senin mektuplarını yazıp kendime aşk kurguladığım. O duruyor hala, kalbimin ortasında. Ne zaman O'na Sor şarkısını fısıldasa Tarkan hala, benim ömrümde de önceki yüzyılın yüreği burkuluyor.

  Yok kurgusu dünyanın, etki tepkiyiz aklımızı kurcalayan sevdalara. Çok kurgusu hislerin, ettiğimizi çekiyoruz sımsıkı tuttuğumuz ellerin birliğiyle. Çok avuç terletti avuçlarım belki de, hala aynı tatlı sularımın karışmadığı bir ayrımda cehalete kutsallık satıyorum aşk diye! Kelimelerim sensiz, kimlere çevirdim tercümanlığım da iyidir bilirsin. Olmuyor yalanları çeviremiyorsun gerçeklere.. Sensizliği anlatamıyorsun mesela sen olmayı beceremeyenlere, bencillikleri içinde. Bana birçok kelime hediye ettin aşk diye, yüzlerce şiir kaydettik göl kenarlarındaki taşlara biz seninle ama hiçbir aforizma yazamadım ya sana işte onun nefretiyle yazıyorum binlerce ölümcül sözü hep birlikte.

  Özetle sensizlik çok kolay. Anlatması imkansız, senliliğin yanından bile geçmeyenlere. Varsın yansın dizeler, söylensiz en acımasız yalan sözler, dökülsün hikayeler geleceğe. Belki dokunuruz ne dersin bir gencecik sevdanın yüreğine, o da bizim kazancımız olur. Gülümseriz geçmişte bir yerde.

MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
Meo - 2015

Son DüzenlenmeCuma, 26 Ekim 2018 13:57
(8 oy)
Okunma 8177 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.