MeoEdebiyat Blog - Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Sizden Gelenler (10)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizlerden gelen şiir, deneme, kısa öykü türündeki girişleri ve aforizma örneklerini bu bölümde yayınlayacağız.

Alt Kategoriler

Sizden Gelen Şiirler

Sizden Gelen Şiirler (6)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen şiirleri bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

Sizden Gelen Kısa Öyküler

Sizden Gelen Kısa Öyküler (1)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen kısa öyküleri bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

Sizden Gelen Deneme Yazıları

Sizden Gelen Deneme Yazıları (1)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen deneme yazılarını bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

Sizden Gelen Aforizmalar

Sizden Gelen Aforizmalar (1)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen aforizma yazılarını bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

Deneme - Upuzun Bir Cümle - Muhammed Murat Gözübüyük

İnsan, diyorum, ne kadar da susuyor bazen tek bir cümle için. Ne gelirse başa, dilden/sözden gelirmiş. Yanıyor, kıvranıyor, acıyor, sancıyor, ne kadar da susuyor alabildiğine. Hariçte kısacık, özünde upuzun bir cümle. Susmasa, söyleyiverse belki bir nebze de olsa azalacak yanması. Kıvranması bitecek. Acısı dinecek. Sancısı kesilecek... [Değerli dostum M. Murat Gözübüyük'ten keyifli ve derin bir deneme yazısı. Şiddetle tavsiye ettik.]

Devamını oku...

Sizden Gelenler - Şiir - Tasvir (Şimal Yanpınar)

Islık çalınan sokaklarda bekliyorum yalınlığı
Elime bir mendil almışım sallıyorum göğe
Nedendir bilinmez yüreğimde büyük karmaşa
Omuzlarımda kahverengi yeleğim
Boynumda kırmızı fularım
Ağzımda uzun nameli ıslığım
Kapatmışım gözlerimi düşünüyorum [Şiirin devamı için başlığa tıklayın.]

Devamını oku...

Şiir - Anlayacaksın (Muhammed Murat Gözübüyük)

Sol yanın kanayacak sonra bir gün aniden
Şöyle sahici, şöyle gerçeğinden
Umutlarını tek tek yargılayıp asacaksın
Teselli olmayacak yarana hiçbir merhem
Bütün sözler anlamsız
Bütün gülümsemeler yalancı
Bütün günler aynı birbirinin. [Şiirin devamı yazımızda. Keyifli okumalar.]

Devamını oku...

Aforizma - Kelebeğin Esintisi (Fulya Şentürk)

Güneşli bir günde kanat çırptı gözlerimde. Her çırpışında umut doldu bedenime, mutluluk rüzgarları esti ruhuma. Kirpik uçlarıma konan kelebek şimdi güzelleştirdi her yanımı. Bilirim, güzelleştirir de her gittiği yeri.. Aşk da böyle esti!
- Fulya Şentürk
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Giriş Yap

Use Facebook account

Kayıt ol

Use Facebook account


hesap oluştur