MeoEdebiyat Blog - Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Sizden Gelenler (12)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizlerden gelen şiir, deneme, kısa öykü türündeki girişleri ve aforizma örneklerini bu bölümde yayınlayacağız.

Alt Kategoriler

Sizden Gelen Şiirler

Sizden Gelen Şiirler (6)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen şiirleri bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

Sizden Gelen Kısa Öyküler

Sizden Gelen Kısa Öyküler (2)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen kısa öyküleri bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

Sizden Gelen Deneme Yazıları

Sizden Gelen Deneme Yazıları (2)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen deneme yazılarını bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

Sizden Gelen Aforizmalar

Sizden Gelen Aforizmalar (1)

Kişisel blog olarak üç yılı aşkın süredir okurlarımıza hizmet veriyoruz. Ancak Google aramalarında en üst sıraya çıkması üzerine genç, amatör ve edebiyata gönül vermiş dostlarımızın bilinirliğini arttırmak için sizden gelen aforizma yazılarını bu bölümde yayınlayacağız.

Devam...

garip bir hikaye - olcysmskkk

Şimdilerde klavyeyle vatan kurtaran günümüz ergenlerinin henüz ana rahmine düşmediği günlerde, Burhan Çaçan’ın “Liseli Vardı Ya, Ah O Liseli” şarkısını halka arz ettiği dönemde, 2004 yazının Haziran ayında liseden mezun olmuştuk. Üniversite sınavına hazırlanmaktaydık ve sınavı kazanmak için motivasyon kaynağımız sağlamdı. Bizler, üniversitede kızların teklif ettiği sanrısıyla yaşayan bir arkadaş grubuyduk. Muhtaç olduğumuz kuvveti vücudumuzdaki asil hormonlara borçluyduk. Mezuniyetten sonra, beşinci günün şafağında doğuya baktık ve mahallemizin havalı kolej kızı Berna’nın sokağın başından bize doğru yürüdüğünü gördük. Bir cisim yaklaşmaktaydı. Çok tanımadığımız ama tanımlayabildiğimiz bir cisim. Berna…

Devamını oku...

Deneme - Upuzun Bir Cümle - Muhammed Murat Gözübüyük

İnsan, diyorum, ne kadar da susuyor bazen tek bir cümle için. Ne gelirse başa, dilden/sözden gelirmiş. Yanıyor, kıvranıyor, acıyor, sancıyor, ne kadar da susuyor alabildiğine. Hariçte kısacık, özünde upuzun bir cümle. Susmasa, söyleyiverse belki bir nebze de olsa azalacak yanması. Kıvranması bitecek. Acısı dinecek. Sancısı kesilecek... [Değerli dostum M. Murat Gözübüyük'ten keyifli ve derin bir deneme yazısı. Şiddetle tavsiye ettik.]

Devamını oku...

Sizden Gelenler - Şiir - Tasvir (Şimal Yanpınar)

Islık çalınan sokaklarda bekliyorum yalınlığı
Elime bir mendil almışım sallıyorum göğe
Nedendir bilinmez yüreğimde büyük karmaşa
Omuzlarımda kahverengi yeleğim
Boynumda kırmızı fularım
Ağzımda uzun nameli ıslığım
Kapatmışım gözlerimi düşünüyorum [Şiirin devamı için başlığa tıklayın.]

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Giriş Yap

Use Facebook account

Kayıt ol

Use Facebook account


hesap oluştur