MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "child of the moon" by eddiecalz @deviantart.com

MeoDeneme - Ayın Çocukları

  Denemeler Blog

  Işık dolu karanlıkların yıldızlarıyız biz, ayın çocukları. Dünyanın insan pisliği coğrafyası yeterince karardığında bizler doğuyoruz her bir yandan, rengarenk evrenlere boyuyoruz kör gözleri. Dileyenler bizlere aşık oluyor, kendi sahte ışıklarından hiçbir şey göremeyenler bizleri yok sayıyor-kendilerini de nimetten. Çevresinde dönüyoruz herkesin küçük dünyasının, onları bizim yalnızca parlak yanımızı görebiliyorlar..

  Gökyüzünün altında doğduk biz, yaşamın kurucu güçlerinin bir araya geldiği en güzel birliktelik bizlerdik. Dünyaları parçalamış insanların bir araya getirdiği unutulmuş bir yığın gibi görünsek de tüm vahşi yaşamlı cehalet yüklü insanlara kendimize saygı duymalarını öğrettik. Bugüne kadar inanılmış tüm iyi niyetli tanrıların dünyaya emanetiyiz biz. Ay kadar parlak, ayın gizli yüzü kadar karanlık; ay kadar ışıksız, ay kadar yansıtıcı bir gücüz biz. Ne zaman doğru karanlık dünyayı ele geçirmeye kalksa, biz buna itiraz edecek kadar dünyaya yakındık! 

  Ayın çocuklarıyız biz, dünyanın hem eskiden kalma en doğal parçaları hem de yeniden erimeye ve uzaklaşmaya yüz tutmuş üvey evlatlarıyız. Yalandan doğmadık biz, yalanlarla ölemeyiz. Doğadan koparak dünyaya geldik biz, ancak doğaya dönebiliriz. Doğasından kopmuşlara her gece semaları gösteriyoruz biz, ancak bizi anlayabilenlerle işbirliği yapabiliriz. Bir gün dünya tamamen yıkılacak ve bizler de özlediğimiz gerçek dünyaya bu yapaylığın bitişiyle kurtulabileceğiz. O güne kadar karanlığa inat aydınlığımızı güneşlerden almaya devam edeceğiz.

  Sizler bu emanet dünyayı yıkmaya devam edin, biz emanetin en naif takipçileriyiz..

Meo - 2016
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCuma, 22 Temmuz 2016 19:15
(8 oy)
Okunma 4185 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.