MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "kardeslik" BY corovan @deviantart.com

MeoDeneme - Kardeşlik Biyolojik Miydi?

  Denemeler Blog

 

Kardeşlik Biyolojik Miydi?

  Doğduğumuz zamanların biyolojik kavgalarıyla büyümek; bazen bir lokma için verdiğimiz o savaşların ileride büyüyen özlemlere dönüşüp bizleri yaşamın başka kıyılarına atmasını kurak gözlerimizde ağlayarak izledik.. Kardeşlik biyolojik miydi? Hep sorguladık, cevapsızlık dahilinde! Cevapları verebilenlere çok "kardeşim" dedik, ta ki cevapsız kaldığımız o beyhude sosyal sürtünmelerde yakınsayamadığımız dostlarımızdan ayrılıp uzaklaşasıya değin.

  Biyolojik değildi kardeşlik! Biz bazen bir şiir dizesiyle kolkola ağladık. Biyolojik değildi dostluk, biz bazen en yabancı kadınlara, en olmadık adamlara can ciğer emanet ettik. Battık, çıktık, sustuk ve çok bağırdık. Bir abi arıyorduk bazen, bir kardeş en nihayetinde kimi zaman. Bulduğumuzda doğru insanları böylesine dünya üzerindeki en samimi millet olmamız da bundan. Bizler Anadolu toprağının ekmek bölüşen, aç bile kalsa kapısını-sofrasını her zaman dostlarına açan çiçekleriz.

  Genelde biyolojik yarıçapımız kavgalıdır bizim, hiç beceremeyiz ailelerimizle kardeş kardeş yaşamayı.. Bazen de kardeşlerimizdir bizim yollarımıza ışık! Her ailesine aşık olan birey gibi bizler de destekleri aradığımız kardeşler isteriz. Bazen de hiç istemiyoruz yanımıza kardeş gibi yaklaşmaya kalkan insanları geçmişten kalan acılarımıza istinaden.

  En güzeli yaşamda, kardeşçe bir yaklaşımla tüm insanları Adem'i Beşer'e atfetmek ve doğru olanları güzelce ruhumuza katarak; kalan tüm kötücülleri biyolojik bağlarımıza bakmadan hayatımızdan çıkarmak olacaktır.. - Meo
'Mehmet Şentürk
"MeoEdebiyat - Denemeler Blog" 2020

Son DüzenlenmeSalı, 20 Ekim 2020 22:45
(1 Oyla)
Okunma 1616 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.