MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "Giving Up Easy" BY Yuukon

MeoDeneme - Vazgeçtim İnan

  Denemeler Blog

Sagopa Kajmer - Vazgeçtim İnan

  (Sert bir deneme yazısı. Yanında Sagopa'dan Vazgeçtim İnan eseri. Hem okuyun hem dinleyin, aman ha sakın anlamayın! Bi' bok olmaz sizden!)

VAZGEÇTİM İNAN!

  Cidden vazgeçtim, Sagopa dediyse. Sizden olmayacak kardeşim. İnsan olmak kadar doğal ve doğuştan gelenlerin başarısızlık abidesi gibisiniz! Olmuyor işte sizden kabul edin kardeşim. Yapamıyorsunuz insan gibimsiliğinin o idareciliğini bile. Sizden bi' halt olmaz! Kabul edin lan!

  Allah aşkına, diyecektim de, yok ki sizde kendiniz haricinde bir aşka dair minik bir sislise. Sizlerin tek bildiği bencilce bir zelzele. Yakıp yıkıyorsunuz en güzel atfettiklerinizi bile. Sizler "neden böyle oldu?" demeden daha bu denli yıkabilen yığınlarsınız. Tek bildiğiniz zirvelerde zannettiğiniz yüksek ego çekimlerinizden aşağı yönlü savrulurken önünüze ne gelirse yıkıp geçmeniz. Yakıp geçmek varken, ağaç dikmek niye değil mi bu kuraklık aşkınızda. Çölleri elde edesiye kadar güneşinizle yakmanız ne hoş! Sudan korkan korkaklarsınız. Ancak sizi bu ölümcül yalnızlık kumsalında kurumak paklar!

  Kurtarmak diye bir eylem var biliyor musunuz ara sıra. Size hiç uğruyor mu Tanrı'nın evrene saçtığı güzelliklerin melekleri acaba? Merak ediyorum büyük biz hazla! Daha ne kadar düşebileceksiniz. Daha ne kadar derine, dibine, sıyırmak için insanlığın kazanının dibini, daha ne kadar ağzınızın suyu dökülecek. Emin olun bilemiyorum.

  Bilmek de istemiyorum da.. Bakmayın. Ben sizi hala insanlaşmanın milyonda bir olasılığının biri sayıyoruz. Sıfırsınız! Kokuyor kötülüğünüz bir cenehhem zebanisi gibi. Çok kolay zaten şeytanı taşlamak kafa keseferken her cümleniz ardından, SİZ KÖTÜSÜNÜZ OĞLUM, ŞEYTAN'IN ALLAH AŞKINA SUÇU NE, doğruyu yanlış zamanda söylemek dışında!

  Melekleri bile küstürdünüz gözlerinizden, ancak kan sızıyor dişlerinizden. Vallaha vazgeçtim ben sizden. Modern zamanların ortaçağısınız. Yarın bir gün ideali yakaladığında insanın bağnaz anılacaksınız. Bencilliğiniz asılması gerektiği bir adil düzende hepinize ağız dolusu tiskinti kusacak torunlarınız. Ve şu kadere bakın ki hepiniz bu ağdalı küfürlerin hepsini hak edeceksiniz! Geçmişiniz ve geleceğiniz sadece gündelik kaygıdan ibaret basiretsiz saçmalıktan ibaret. Gülüyorum ki siz bunun anlamsızlığını çok da iyi biliyorsunuz. O yüzden üşenmeden tek tek hepiniz bu sığırlığınızı güzelce gizlemek için kendinize sıfatlar üretiyorsunuz.. Aman ne hoş, efendim, aynen böyle devam ediniz.

Meo - 2019
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
Mehmet Şentürk

 

Son DüzenlenmePazar, 22 Aralık 2019 02:06
(1 Oyla)
Okunma 2417 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.