MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
MeoEdebiyat - Denemeler Blogu Pic. Source: "Dream" by Evanira @Deviantart.com

MeoDeneme - Rüyalar Üzerine

  Denemeler Blog

  Rüyalar, insanlığın düşünen aklının uykusunda düştüğü tuzaklar. Ruhların kendini kıyısında bulduğu bir uçurum, karanlık ve karmaşık sinir ağlarının ortasında dönen savaşlarda akan fikirlerin oluklarında süzülüp giden benliğimizin en güzel manzarası..

  Yaşamımıza dair birçok rastgele olguya verdiğimiz boş anlamlar ve değerlerden çok da nasibini almıştır rüyalar. Gördüğümüzü sandığımız beyin yansımalarımızı düzenli birer senaryoya dönüştürüp geleceğe veya geçmişe dair güçler, anlamlar, haberler, bilgiler devşirmeye çalışıyoruz! En basitinden rüyalarımızın yalnızca bize ait ve bize dair karmaşalar olduğunu belgelemek isterseniz, birkaç yüzyıl içinde daha da derinden ispatlanacağı üzere "hiçbir rüyada görmediğiniz bir yüz bulunamaz" bilgisi, rüyaların bireyselliği üzerine büyük bir açılımdır.

  Aklımızın gündüz ve bilinçli zamanlarda dahi akıllı görünen varlığımızı karmakarışık bir hale getirmek için yerinde duramayan bir güç olarak uykumuzda bizi bilinç olarak uyanık tutmaya inat etmiş bir haldedir. Varlığımızı darmadağın hale getirir, dünyaya geçici bir güneş sıcağında gözlerimizi açtığımız ilk anda hatırladığımız son düşüncelerimiz bu kum yığınında gezinen akıllı bir yılanın bize sunduğu kıpırdanmalardır. Bu parçalanmışlık içinde kendimize yol çizmeye çalışıp saçmalıklara mantık eklemeye çalıştığımız anda ortaya çıkar rüyalar, birer öykü, birer efsane, birer korku, birer beklenti, birer umut adına.. Rüyaları göremeyiz, düşünürüz. Bunu da çoğu kez düşünmeyiz bile!

Meo - 2016
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCumartesi, 21 Mayıs 2016 02:02
(0 oy)
Okunma 2494 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.