MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "the bubble" by la nicole @deviantart.com

MeoDeneme - Rengarenk Balonlar

  Denemeler Blog

  Çocuklara büyüteceğiniz cehaletin silahlarını, sahte kimliklerinizi üreten bebeklerinizi vermeyin! Rengarenk balonlar verin onlara, onlar bulur bunca rengin içinden hangisini sevebileceklerini. Onların aydınlık hayal dünyalarını kendi büyümüş senaryolarınızla kirletmeyin.. Dünyanın hali ortada, bir sonraki nesilde dünyayı tertemiz, yemyeşil ve rengarenk görmek isterseniz önce çocukları dünyayla baş başa bırakın.

  Büyütmeyin çocuklarınızı, insanın hiç büyümediğini işinize geldiğinde bu kadar vurgularken. Kopyalamayın kendi saçmalıklarınızı çocuklarınızın üzerinde, hevesleriniz-hayalleriniz ve tüm yarım kalmışlıklarınızı çocuklarınız tamamlayacak değil, kendi ideallerinizi minicik avuçlara yüklemeyin.. İçiniz çok kirlendi kabul edin, kendi kirli egolarınızla çocuklarınız bembeyaz duvarlarını boyamaya kalkmayın. Minicik çocukların kutsal mirasları olan mutluluklarını kendi çiğ yaklaşımlarınız ile kurallara boğmayın. Çok da iyi biliyoruz siz ve biz, hiçbirimiz kurallara uyarak yaşamadık ve yaşamayacağız.

Bırakın çocukları balonlarla baş başa!

  Bırakın çocukları kendileriyle baş başa. Sizler ve saçma düşünceleriniz onların çevresinde birer hapishane olmaya devam ettikçe aradığınız o ideal güzelliklere kavuşmayacak dünya-dünyalar.. İlişmeyin, iğnelerinizle. Dokunmayın, dikenlerinizle. Kandırmayın, yalanlarınızla. İnandırmayın, olmayacaklara. Yaşatmayın, gelecek kaygılarınızla. Sırf size ait bir parça diye onların bağımsız parçalar olduğunu unutmayın; yoksa haliyle sizin de yaptığınız gibi bir gün sizleri terk edeceklerini de hiç aklınızdan çıkarmayın. Hayırlı evlatlar yetiştirmenin hiçbir anlamı olmadığını, öncelikle hayırsız ebeveynler olarak iyi anlayın. Aile çocuk kavgasında tek bir hatalı, tek bir suçlu var onlar da 'çocuk yetiştiriciliği' işine soyunanlar olarak sizlersiniz asla unutmayın.

  Çocuklarını kodlamayın, olacak-olmayacak türlü bölgesel, geçici, tarihsel, sosyal ve kişisel saçmalıklarınızla. Yalnızca yakın çevreniz, siz ve karşınızdaki suç ortağınız böyle kodlanmış, hazır alınmış düşlerle büyüyen çocuğu tanıyabilirsiniz. Geriye kalan tüm dünyaya, geçmiş-geleceğe yabancı bir çocuğun elindeki balon sizler çoktan alıp kaçmışsınızdır çocuk yetiştirme sonrası saçma dünyalarınıza. Bu işkenceyi renksiz yaşamlarınıza renk getiren güzelliklere yapmayın.. Yaptığınız yalnızca ucuz tekrarlar, o kadar.

  Balonlarla dekore edin dünyayı, rengarenk. Bebeklerinizi ten renklerine göre sınıflandırmayın. Güzel ciciler giydirip sevebildiğiniz o çiçekleri vahşi-zehirli fikirlerinizle soldurmayın, n'olur! 

Meo - 2016
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCuma, 29 Temmuz 2016 20:03
(3 oy)
Okunma 3120 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.