MeoDeneme - Öncelikleriniz

MeoDeneme - Öncelikleriniz

  Denemeler Blog

  Öncelikle ve incelikle yaşamınıza ilmek ilmek ördüğünüz öncelikleriniz var; tüm kalanları umursamadığınız bir körlükte.. Sezgilerinizde ve sevdiklerinizle yaşamınızda koşturduğunuz bir parkur var; tüm yanlarınızı unuttuğunuz bir cehalette.. Sıraya koyduğunuz bencillikleriniz var birer birer önünüze döktüğünüz. İşte bu sizin özet varlığınız ve izdüşümünüz.

  Ağır ağır kurguluyorsunuz takıntılarınız, ağır aksak ilerliyor damarlarınızda bu saçma ve kararlı yanılsamalarınız. Tuttuğunuz tüm dileklerin sıkıca kavradığı kaderinizi kendiniz yazdığınız farkında bile olmadan, bağımsız bir gürültünün uğultusunda baş ağrısı yaratıyorsunuz sosyal yaşamınızda. Tek derdiniz, az bildikleriniz; tek sorununuz çok bildim zannettikleriniz. Bu cahilce üst düzeylik sizin en büyük önceliğiniz. Dolduramaya çalıştıkça dilinizden taşan bir komedya yaşanıyor aranızda. Komik oluyorsunuz her adımızında. Gülmüyoruz oysa..

  Üzüldüğünüz kadar üzdüğünüz bir bencillik bu, sevmeden önce köleliğin garantisini, gülmeden önce şaklabanlığın teslimini aradığınız garip bir tanımsızlık yaşamakta bitirimsiniz. Bu da sizin son görebildiğiniz haliniz. Tanımlaya, tanımlamaya kendinizi kaybettiğinizin fakında da değilsiniz. Acı. Çok acı. Yalnız uyandığınız her sabahın hıncını, beraber yaşadığınız insanlardan; yalnız kaldığınız her saçma ilişkileşmenin acısını, bir araya geldiğiniz insanlardan çıkarmaya çalışıyorsunuz. Önceliğiniz bu çünkü, öne sürdükleriniz.. 

Meo - 2017
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk
 

Son DüzenlenmePazartesi, 09 Ekim 2017 23:35
(0 oy)
Okunma 2268 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.