MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "words" by retrodiva3 @deviantart.com

MeoDeneme - Kelimeler Şehri

  Denemeler Blog

 Kelimeler şehrinde doğmuşuz, yıllardan üç nokta. Her yeni gün bir cümle olmuşuz, basitliği üzerinde yığınlarda tekrara boğulmuşuz. Sayfalarımız tükenmeyecek zannından, yeniden yazmaya kalkmışız her birini en azından. Bir gün şiire uyanmış, bir gece öykülerle titremişiz. Tutulmuş fiillerimizin vahşi sonuçlarla beynimizi kilitlenmiş noktalama işaretleriyle çizilmiş sınırlarda.

 Biz bu yaşama yalnızlığın batınında doğmuşuz, yapayalnız. Kelimesiz, anlamsız ve kırılgan.. Boş sokaklarında çığlık çığlığa ağlayan açlığımızın ertesi dinlemeye çalıştığımız insanlardan ödünç almışız tüm sözlerimizi.. Her yeni bebek kadar taklit, yineleme, hatalar yığını ve meraklar bahçesi olmuşuz. Büyüdükçe sayısı da çoğalan kelimelerin anlamları altında güçleniyor zannederken, aslında daha fazla anlamsızlığından ve karmaşıklığından korktuğumuz kelimeler arasında boğulmuşuz. Tutkularımız birkaç isim, birkaç dize, kelimelerin masallarında evrenden evrene koşmuşuz. 

 Yalnız doğmadık doğmasına da yalnız başımıza kalmışız kelimelerimizle. Kimsenin anlamını bilmediği özel bir semantik kurtulayıp ruhumuzun dilini konuşmuşuz yalnızca kendi benliğimizle.

Her birimizin yaşamı yalnızca birkaç sayfalık bir hikaye. Her yeni yaş günümüzde yazabildiğimiz yalnızca özet niteliğinde kısa bir cümle. Son üç nokta koymaya geldiğinde hepimiz için yarım kalan bir öykü yaşam belki de.. 

-Meo @Meoedebiyat - Denemeler Blog

Son DüzenlenmePerşembe, 29 Aralık 2016 22:58
(2 oy)
Okunma 3099 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.