MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "hands remember" by friday-forever @deviantart.com

MeoDeneme - Elin Elime

  Denemeler Blog

MeoEdebiyat - Denemeler Blog Elin Elime | Manuş Baba

 Sadece bir kez değse elin elime, yeniden yazar avuçların kaderini sevgi dolu bir geleceğe. Bir nefesinle ayaklanıyor yüreğimde çürümeye yüz tutmuş tüm yapraklar, bir karmaşanın içindeki huzur beklentisi gibi gülücüklerin, ne zaman sussan kutup soğuğu ve karanlığına ilk kez güneş doğuyor günler ve geceler sonra..

 Yüzünde ilk krizantemler açtı yıllar sonra görüyorum, elini tutsam eriyor buzulların sellere karışıyorum. Meraklı yaşamların kısa kestiği yalancı yazların üzerine kalıcı bir yaz gibi gelişini kutluyorum böyle zamanda. Tenimin çorak topraklarına gizlenmiş binlerce hayal varmış, hissedebiliyorum.. Ne zaman elin elime değse, farklı bir çiçek açıyor, farklı bir yaşam kuruyorum saçlarının gölgesinde. Herkesten gizlediğim yaşamımı senden gizlemek için tüm iğnelerimi kendime batırıyorum, yine de kanıyor çağlayanlar gözlerimde, bir damla yaş olup hiç sevilmemiş bir çocuğun gözlerinden süzülüyorum. Tutup kopardığım tüm solmuş çiçeklerimi kuruttuğum aşk mabedimde, bu kez yeniden bahar yağmuru olan sesinle şükür duaları ediyorum. Devasa bir inançsızlık biriktirdiğim yaşamın vahşetine, içten hallerinle yeniden inanca boyanıyorum.

 Bir gün biteceğinden emin olduğum her şeyi sildim, bir gün biteceğinden emin olduğum ve elimde tek kalan yaşamının son kırıntılarını seninle bölüşüyorum. Neden biter bütün aşklar, inan hiç bilmiyorum. Başlamasından korktuğum tüm ürkek güzelliklerimi sana göçe yolluyorum, güneş doğsun önünde diye her kapaklarını kıvırdığında gözlerin. Tuttuğum tüm iyi niyetli dileklerimi avcumdan sana bırakıyorum, gözyüzün dolsun diye en naif aşkların bulutlarından kalma güzelliklerle diye..

 Korkmuyor muyum? Elbette. Ölümüne. Yaşamama engel olmayacağı sürece, elin ne zaman değerse elime, yeniden doğuyorum tüm umutlarımla yaşama karşı. Tekrarlanagelecek şekilde.

 

Meo - 2017
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeÇarşamba, 04 Mayıs 2022 02:44
(2 oy)
Okunma 4439 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.