SENİ SEVMEK | EN GÜZEL SEVGİ TANIMI | 14 Şubat Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun - Mehmet Şentürk

SENİ SEVMEK | EN GÜZEL SEVGİ TANIMI | 14 Şubat Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun - Mehmet Şentürk

  Denemeler Blog

  Bir zamanlar değerli eşim Fulya için yazmış olduğum kısa bir aşk yazısıydı. Denemeler blogumuzda da mevcut. Tüm aşk dolu insanların 14 Şubat'ı için gelsin dedik. Sevgililer Günün de naif bir hediye şeklinde YouTube MeoEdebiyat Blog kanalına ekledik. Aşağıda dinleyebilirsiniz..

SENİ SEVMEK - Mehmet Şentürk

  Seni sevmek.. Sonbaharda çiçek açabilmek, karda krizantem; sıcakta titremek gözlerindeki ateşten, soğukta koşuşturmak yalın ayak. Yalnızlığın uzayında, engin bir umutsuzluktaki ilk duyulan ses. Damla yağmur değmemiş bir çöl, ruhumda, görülmüş ilk bulut. Yosun tutmuş kalemlerin uçlarına dokunmuş kısacık şiir.

  Seni sevmek.. Doğduğunu ilk kez fark etmek. Güneş olmanın keyfine varmak umutların merkezinde. Amacını bulmak bu amaçsızlığın. Güzelliğine yaşamın ilk kez ayna tutmak. Nutuk tutulması bir nevi.

  Seni sevmek.. Sevgi dolu bir uykunun en güzel uyanma hali. En naif mahmurluk, en naif dalgınlık enginlerinde. Suda nefes alabilmek, balık olmak gökyüzünde. Bakışlarla konuşabilmek, parmak uçlarında yürüyebilmek.

  Seni sevmek işte.. Bitmeyen üç noktalı cümleleri bozup, yerine bir sen bir benden ibaret özel cümleler kurabilmek. Basit matematik bu sevdanın güzeli, 'sen artı ben biz yapar' kesinliğinde yargılardan ibaret. Algıların en naifine sahip olabilmek, taze açan çiçeklerin çığlığını duyabilmek, keyiflenmek kuşların aşk şiirlerini sabahlara karşı dinlerken. Doğabilmek her güne, ölüyor olduğunu bile bile. Yaşamak keyif almak diye bir şey zaten yok insan bilincinde, seni sevmek ölümden-ölüyor olmaktan bile keyif almak işte. Anlama kavuşmak, anlamlara boğulmak. İlk kez adım atmak, ruhun emeklemesi, gözlerin ilk sözünü söyleyebilmesi gibi. Upuzun saçlarını örmek ilk kez gözünün önünde büyüyen bir bebeğin. Yaşama dair ne kadar güzel detay varsa, onların farkında varabilmek işte seni sevmek. En güzel farkındalık, en garip ayrıcalık..

-Fulyama.

Meo - 2017

MeoEdebiyat - Denemeler Blog

Kaynak: https://meoedebiyat.com/denemeler-blogu/item/1743-meodeneme-seni-sevmek

-----------------------------------------------------------

MeoEdebiyat Şiir Blog Hakkında:

   Birkaç altgruptan oluşan şiir denemelerim. Her ne kadar çok başarılı sayılmasam da aforizmalarım ile güçlendirdiğim ve serbest ölçüyle yazılmış şiirlerde temalar ön plandadır. Herkese iyi okumalar.

Mehmet Şentürk Kimdir?

   Mehmet Şentürk, 1984 yılında, Afyonkarahisar'da doğmuş, ilk-orta-lise-üniversite eğitiminin tamamını Denizli'de tamamlamıştır. Lisede Denizli Anadolu Lisesi,  Dil bölümünden mezun olmuş, oradan Pamukkale Üniversitesi - İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne geçmiştir. İş hayatında ilk olarak özel bir kurumda İngilizce Öğretmenliği yapmış, birkaç yıl sonra bu mesleğe askerlik için ara vermiş ardından askerlik dönüşünde İngilizce-Türkçe çevirilerde çalışmak üzere Yeminli Tercümanlığa başlamış ve geçtiğimiz yıl Şentürk Tercüme ofisini kurmuştur. 4-5 yıl boyunca Afyonkarahisar'a bağlı Evciler ilçesinin Akyarma Köyü'nde huzurlu, çeviri dolu bir hayat sürmüş, ardından yine Hakkari iline dönmüştür. Şimdilerde Hakkari Üniversitesi'nde İngilizce Öğr. Görevlisi olarak çalışmaktadır..

TÜM ŞİİRLERİM: https://meoedebiyat.com/siirblog

DENEME YAZILARIM: https://meoedebiyat.com/denemeler-blogu

KISA ÖYKÜLERİM: https://meoedebiyat.com/oykuler

AFORİZMALAR: https://meoedebiyat.com/aforizmalar-blog

Sosyal medya:

Instagram: https://www.instagram.com/meoedebiyat/

Facebook: https://www.facebook.com/meoedebiyatcom

Twitter: https://www.facebook.com/meoedebiyatcom

Yazarınız ve Seslendireniniz:

Instagram: https://www.instagram.com/meosenturc

Facebook: https://www.facebook.com/meosenturc

Twitter: https://www.facebook.com/meosenturc

Twitter: https://www.facebook.com/meoedebiyatcom

#meoedebiyat #sevgililergünüşiiri #sevgililergünü2020

Son DüzenlenmeCuma, 14 Şubat 2020 07:22
(1 Oyla)
Okunma 1085 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.