MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "as if the moon walks beside her" by NanFe @deviantart.com

MeoDeneme - Siyaha Doğmuş Beyazlığımız

  Denemeler Blog

  Dünya masmavi görünen bir siyah gezegen, içerisinde insan yürüdüğünden beri. Dünyaya gelmek beyaz bir ışığı bekleyen ölülerin yaralı dünyasında oradan oraya savrulmak; anlamdan anlama savrulmak zaman içerisinde. Boş, tertemiz bir kitap olarak geldiğimiz dünyada elimize bilincin kalemlerini veriyorlar, yazıyoruz yanılgılarımızı.. Siyaha doğmuş beyazlarız!

  Önce herkesi, her yaşayan canlıyı severek yaşıyoruz. Severek öğrenmek, sevgiyle yaşamak istiyoruz. Sevgiyle yoğruluyoruz. 

  Sonra herkese saldırıyoruz öfkeyle tanışıp, yalanla, yanılgıyla. Kavgayla büyüyoruz!

  Parmaklarımızın ucunda bir meleğin dokunuşu var, gözlerimizde tüm ruhların yaşama gücü var, hücrelerimize işlemiş evrenden ödünç aldığımız atomik varlığımız ve püripak doğamızda bir yağmur damlası olarak düşüyoruz toprağa-aslında ne kadar nükleer serpinti bulutlarına dönüşmüş olsa da. İnsanların elinde kararıyor gözlerimizdeki bembeyaz nur. İnsanların dilinden kopyaladığımız dillerimizden sevginin yerine savaş nağları dökülüyor, herkesle eşit doğduğumuz bir çocukluktan herkesle yarıştığımız bir salaklığa sürülüyoruz zamanla. Kurgulanıyoruz, ürkütülüyoruz, cesaret hapı inançlarımız, itinayla kandırılıyoruz. Düşünsek baş ağrısı, konuşsak dil.. Tek bildiğimiz çimenleriz milyarlarca, ezil de ezil.. 

  İnsani beyazın, insani siyahla kavgasında hep siyah kazanıyor. Beyaz örtülerde uyuyan çocukluğumuz, o yüzden, sonradan aşık oluyor grinin koyu tonlarında. Anca dengeleyebiliyoruz siyaha bulanmış kötü yanımızı içimde direnen son insani katmanlara! Ölüyoruz yaşamak uğruna, en basitinden insanca.

Meo - 2018
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmePerşembe, 25 Ocak 2018 02:13
(3 oy)
Okunma 3178 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.