MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
MeoEdebiyat - Denemeler Blogu Pic. Source: "Sad Eyes Never Lie" by fs600 @Deviantart.com

MeoDeneme - Senin O Gözlerin

Öne Çıkan
  Denemeler Blog

   Senin o gözlerin, karanlık ruhumda bir yıldırım hızıyla görünüşünde kendimden sakındığımız birer tanrı siması gibi.. Senin o gözlerin, yüzme bilmeyen gönlümün koyu mavisine kendini korkuttuğu bir bilinçaltı tarlasında rüzgarla dalganan ekinler kadar kutsal!

   Evinden dışarı hiç adım atmamış bir ürkek çocuğum ben, gözlerin gecemin karanlığında parlayan bir evren, bir karadelik içine tüm varlığımı çeken. Korkunun faydası olmayan bir ecel misali, göz kapakların her kapanıp ardından ışıklara günaydın dediğinde derin bir nefes çekiyorum yalnızlığımdaki bu nihai ölüme doğru. Her karanlık yüreğine değdiğinde, bir karanlık çöküyor hayallerime, henüz doğmamış bir evrene dualar ediyor geleceğim. Hiç gelmeyeceğinden emin olmaktan çok daha buğulu kaderim, sessizliğim hep sana dair ve sana aittir.

   Her bakışımda yalan söyleyebilirim, her yalana bir mantık ekleyebilirim, yalan söyleyebilecek kadar kötü olabilirim, ama donuk bir yansımada gözlerinin rengini görebilme ihtimalinde bile utancımdan susup, gözlerimle kendime gömülebilirim. Sırf görmemek adına o gülümseyen karmaşayı, hiç üşenmeden manzarana körelebilirim. Görmezden geleceğin kadar sıklıkla karşına çıkan bu ikiz görüntü için ben en yeni farkındalıklarla kendimle hassasiyet kavgası verebilirim, hiç düşünmeden..

  Senin gözlerin,
  Güneş körlüğü.
  Senin gözlerin,
  Ruhumun en koyu gözlüğü.
  Ne zaman aşka gelse sözlerim,
  Ancak gözlerinle gözlerimdeki yanmaları engelleyebilirim.
  Hiç şikayeti olmayan bir emekçi gibi,
  Ruhumu ruhuna kaynaklarken..

Meo - 2016
MeoEdebiyat Denemeler Blogu
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCumartesi, 21 Mayıs 2016 02:03
(4 oy)
Okunma 4167 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.