MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "Forward to the dream" by Angelina1970 @deviantart.com

MeoDeneme - İki Yakada Tek Dikbaş

  Denemeler Blog

İKİ YAKADA TEK DİKBAŞ

  Biz o inat! Biz o köprüde iki boynuzlu ataerkil... Biz seninle sen ile benden kalan üstü kalsınlar! Biz henüz denilemeyen garip bir zarftan ibaret, içerisinde iki kişi var, toplamında yalnızca birer kişilik garip bir çekingenlik ve korku. Yaşam ya bu, binlerce içinde birkaç tanesinin bir biriyle öyle güzel inatlaşması, ha keza yalnızlığa tabii, garipliğe köle birer hikayeyiz. Yazarlar her zaman belli, başrolde sen ile ben, oysa kavuşamamamız asıl anlatılagelen!

  Öyle güzel bir deprem ki bu aşk denilen, sen yıktıkça ben yeniden düş kuruyorum şehirlerimde. Sen yıkım olmuşsun, ben üretim. Senden düşüyor tüm meteorlar en güzel bayram meydanlarıma. Aksi gibi, ben hiç biat etmiyorum. Gaipten sesler duyuyor yüreğim o kimsenin bilemediğim şarkımızda, sadece ben ezbere çekiyorum özlemimizi. En kötüsü de şu: sen akıyorsun aramızdan, ben süzülüyorum o en naif dalgalarla, ikimiz de birbirimize donuk bir yansımayla bakıyoruz. Sen kendini arıyorken bende, ben seni kaybediyorum senin her nefesinle! Kavuşamıyoruz be! Kavuşamayacağız ya işte bu denli garip başkalaşım sesinde. Olmayacakların en güzel izisin sen, yaşanmayacakların en güzel portresi, yüzünde benden kalan birkaç mikron hatıra, sanki günaydın adında yüzünü ne kadar yıkasan dünden yanaklarına çizdiğim o sevda yıkanıp gidiyor. Susuyorum, içimde en gürültülü "olsun"larla!

  Belirtinin iz olduğunu biliyor her bulmaca insanı da, biz daha çözemedik aramızdaki boşluğa "aşk" adında üç karakter sığacağını... Kah küs oluyoruz kah boş yapıyoruz. Anca bildiğimiz birkaç yanılsama.

  Bi' bilsen seni ne çok sevdiğimi, senin ne çok korktuğunun kıyısında. Atlayacaksın o denize biliyorum, solungaçların var mı aşkta emin ol hiç tahayyül edemiyorum. Aşkın en korkunç derinliği de bizim kutbumuz ya! Donuyoruz aramızdaki bir yakın ve uzak karmaşası evrenin ücrasında. Bir süpernova lazım dostum bana, patlamalı sevdamız gözlerin rengarenk kuzey ışıklarında!

Meo - 2022
Mehmet Şentürk
MeoEdebiyat - Denemeler Blog

Son DüzenlenmeSalı, 15 Mart 2022 03:17
(10 oy)
Okunma 896 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.