MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "falling into dreamland" by yuumei @deviantart.com

MeoDeneme - Hayaller Dünyasına Doğru

  Denemeler Blog

 Hayaller dünyası bize ait, bize özel ve bizim yalnızlığımızın en güzel ürünleri.. Hele ki elinden tutup kitaplarının sayfaları arasına bizleri davet eden sihirli adamlar, kalemlerinden periler uçan kadınlar olduğu sürece okumak tam anlamıyla hayaller dünyasına koşarak kaçmak gibi!

 Bir başlığa tutuluyoruz kitapların kapağında, bir görüntüye, bir yazarın bize yakın hissettiğimiz adıyla başlayan tahmini kalem dostluğuna; bir saniyeliğine kendimizi dünyanın keşmekeşine kapatıp kitapların dünyasına sızıyoruz yaşamın kayalıklarından. Yeşeriyor dünyamız, süzülüyoruz sözcüklerin uzay boşluğunda her gördüğümüz yıldıza doğru kolayca.. Bir bu kolaycılığı seviyoruz çocukluğumuzdan beri oysa. Onu arıyoruz zamanla. Onu buluyoruz işte tüm bu kitaplarda!

 Pişmanlıklarımızı, pişmanlığından okuyoruz yazarların kalemlerinin.

 Yaşanmışlıklarımızı, yaşanmışlığın kurgularında okuyoruz şairlerin.

 Tutsaklıklarımızı noktaların arasında arıyoruz ve buluyoruz hiç bitmeyecek üç noktalarda.

 Kitaplara kaçıyoruz, kitaplarla kaçıyoruz yaşamın gerçek noktalamalarından. Kitaplara sığınıyoruz, kitaplar bazen bizim düşünsel dalgalarımıza en güzel süt liman. Aksine, yaşamın sadeliğinden saklandığımız o gizli maceralarımız, kimselerin bilmediği o kendimize ait tutkularımız bazen kitaplarda yaşanılan, anlatılan, alıntılanan. Aradığımız ister bir kişi, ister bir yer, ister bir ifade olsun buluyoruz doğru zamanda, doğru odaklanmayla kitapların her bir sayfasında. Ne kadar tanıyorsak kendimizi, o kadar güzel keşiflere kaçabiliyoruz bir yabancının düşlerinde. Düşünlerinden dökülen sözlerinde..

Meo - 2017
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCumartesi, 13 Mayıs 2017 18:11
(2 oy)
Okunma 3447 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.