MeoEdebiyat - Denemeler Blogu
MeoEdebiyat - Denemeler Blogu Pic. Source: "difficult." by leptitpapillon @Deviantart.com

MeoDeneme - Her Zorluk Biraz Kolaydır

  Denemeler Blog

En zorlu anlar, en kolay beklentilerin sonudur. En zorlu yaşamlar, en kolaycı tavırların çöplüklerindeki patlamaya hazır yığınlardır. En köklü travmalar köklerinde sadece güçsüz kolaycılıklar taşırlar, ancak bu saniyesinde kurtulabileceğimiz köklerimiz bir araya geldiklerinde bizi yerimize sabitleyecek kadar güçlü olurlar. Yani psikolojimizi yatağa bağlayan ve zorluklar karşısında bizi sabitleyen o bilinmeyenler her zaman bilindik ama bilinmezden gelinen basit hatalarımızdır. Bunları tanımlayamıyor olmak ise bizim hatamız. Gelin kabul edelim.

Bizler 'özledim' diyemedikçe birbirine kavuşamayan basit hatalarız,
Bizler, 'seviyorum' diyemedikçe birbirinden soğuyan kıta parçalarıyız,
Bizler 'biliyorum' dedikçe unutan bilinçsiz varlıklarız, 
Hatta 'bilmiyorum' dedikçe görmezden geldiklerimizin sonuçlarıyız.

Kimseyi suçlayamayız biz. Suçlular da biziz, mağdurlar da. Mağdur eden de biziz, suça teşvik eden de. Biz halen inkar ettiğimiz kadar belirsiz, kabul ettiğimiz kadar kesin bir yargıyız. Herkesi o kadar kolay yargılıyoruz ki kendimizin yargıdan muaf oluşumuzun rahatsızlığında usulca mutsuz oluyoruz..

Henüz aklınızda çözemediğiniz tüm soruları kendi aynanıza yönlendirmedikçe, henüz o ellerinizde sımsıkı tutup sakladığınız o çok aşikar duyguları kulaklarınızı duyabileceği kadar büyük bir gürültüyle haykırmadıkça gerçekten huzur dolu bir mutluluğa erişemeyeceksiniz. Bu kadar basit hayatımızın zor zamanları, duygusal buhranları. Başkalarına uzun uzun anlatmanın hiçbir anlamı yok, seni anlayacak tek kişiler olan kendine ve senin kendinden bilecek kadar içten olan o kişiye anlatamadığın sürece. Anlamı yok anlaşılmamışların. 

Son DüzenlenmeCumartesi, 22 Kasım 2014 21:54
(0 oy)
Okunma 2812 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.