MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "Your Light" Agnes Cecile @deviantart.com

MeoDeneme - Çekimlerimizin Açıları

  Denemeler Blog

Çekimlerimizin Açıları

  Hepimiz kendi benzersiz gezegenlerimizde egomuzun hızında dönerken, illa ki belirli güçteki ruhların çekimlerine kapılıyoruz. Bazen ani ve öngörülmez bir darbeyle tüm kaderimizin paramparça oluyor, bazen de tüm çekim gücümüzle önümüze gelen her insan parçasını atmosferimizde yakabiliyoruz.

  Hepimizin aşk yörüngeleri bambaşka. Hepimiz merkeze aldığımız bir gücün yaşamımıza verdiği o garip git gelli şekilleri çiziyoruz kaderin karanlığında. Hızla takip ettiğimiz bu mizaç tüm ilişkiler coğrafyamızı tanımlıyor. Mutluluk ve mutsuzluk mevsimlerimizi belirliyor çekimlerimize olan mesafelerimiz. Ya çok uzakta bir ışık kaynağı insanı özleyerek, bekleyerek, umud ederek soğuktan donuyoruz ya da kendimize tehlikeli bir şekilde yaklaşan tutkularda yanıyor tüm gençliğimiz.

  Yaşamlar kuruyoruz kendimize. Binlerce umut, binlerce hüzün ve binlerce kırgınlık kol geziyor doğalarımızda. Mutluluktan da yağıyor gözyaşlarımız, yalnızlıktan da. Bir anda yeşeriyor tüm varlığımız aşkla, bir anda sararıyoruz zaman zaman ayrılıklarla. Hepimizin çekim gücü, çekildiği güçleri, çekim merkezleri ve tüm bunların dinamikleri farklılaşmakta. Kurduğumuz bu dünyaların bizi savurduğu günler geçiriyoruz. Kurduğumuz tüm yaşamlarımızı, kurduğumuz tüm kurgularımız çekim güçlerimizin değişkenliği ile günbegün değişiyor, şekilleniyor ve sonunda kendi yaşlı dünyamızda huzurla yok oluyoruz.

Meo - 2017
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmePazar, 29 Ekim 2017 22:54
(3 oy)
Okunma 2068 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.