MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog

MeoDeneme - Ateşten

 Ruhumu kör eden bir vahşi güneşe tapma ayini senin varlığın.. Çevrende döndükçe arınıyorum, günahlarımdan. Yalvarıyorum tüm varlığımı bana bahşeden adına ve boğuluyorum yaşamanın anlamsızlığı ortasında. Sen-ateşim-benim en büyük keşfimsin, en büyük gücüm, en büyük tehdidim, en büyük korkum ve hayranlığım. Sen ateşten gömleksin, bir kez giyip hiç çıkaramadığım kızıl bir cennet giysisi niyetine.

 Sözlerin kıvılcım, ruhumda kurak çayırların yazlarında ürkek. Hislerin güneş yanığı taşa çalan gözlerimde. Yanıyorum.

 Taptığım her ateş kadar güçlüsün, çevresinde döndüğüm her sunak kadar anlamsız ve saygı duyulan. Kutsal bir tabunun geriye kalanı, en büyük günahımsın. Bir vahşinin yüreğinde titreyen bilgi korkususun, deneyim gücü, yaşamın vahşet çığlığı ve kan revan savaşlarısın. Seninle savaşmaktansa seni savaşa dahil etmenin gücüyle fethediyorum tüm adım atılmamış tundralarımı. Göç ediyorum elimde meşalelerim. Yakıyorum aklımın almadığı tüm çocukluğu ateşe verebiliyorum sözlerimi, yeminlerimi, hislerimle heveslerimi..

 Harflerimi yaktığım aklımın mağara duvarlarında renkli şekilleri oluşturuyor varlığın. Bulunması için değil, tapılması için yaşıyorum bu yalnızlığı. Yaşanması gereken çayırlarıma yayılmış bir kuraklık gibisin, yağmurla alevleniyor lav göllerin! Susarak izliyorum bu vahşi özlemi. Bitmeyen bir korkuyla!

Meo - 2017
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeÇarşamba, 22 Mart 2017 16:37
(2 oy)
Okunma 1198 defa

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Giriş Yap

Use Facebook account

Kayıt ol

Use Facebook account


hesap oluştur