MeoDeneme - Karanlığın Ardındakiler

Kategori Denemeler Blog

Karanlıktan korkmuyoruz biz, karanlığın arkadasında açıklayamayacağımız boş inanışlarımızdan, kendi huzursuzluğumuzdan korkuyoruz. O yüzden karanlığın ardındakiler yönetiyor sanıyoruz bizi, oysa karanlığın ardını da biz bizler çiziyoruz. Zihnimizle.. [Konuyla ilgili bir deneme linktedir, iyi okumalar.]

Devamını oku...

MeoAfo - Umut Karanlığı

Kategori Aforizmalar Blog

Her ışığın umut olduğuna ikna olan ışıksız beyinler karanlıktan korkar; her umudun ışık olduğuna inanan günübirlik yaşamlar umutsuzluğun karanlığından korkar.. Tüm bunlar yanlış bir dünyada, sadece ışık altında hapsolmuş ve karanlığın özgürlüğünü, gece gökyüzünde tüm evreni göz bebeklerinde hissetmeyenlerin yaşadıkları doğal bir ışık cezasıdır.
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Bizi Karanlığa Çeken

Kategori Aforizmalar Blog

Ne zaman kararsa içimiz hep kendimizi karanlık köşelere, ucu bucağı görünmeye dehlizlere çekeriz, siyaha boyarız cümleleri, gözlerimize karanlık perdeler çekeriz ve susarız tüm gülücüklerimizi. Hiç düşündünüz mü neden? Durun ben söyleyeyim: ne zaman kendimizi kötü hissetsek, aklımız ve bedenimiz dünya üzerindeki bütün geçici karanlığı önümüze sererek aslında bu simsiyah evrenin içinde hala ne kadar parlak olduğumuzu görmemiz için bize bir şans verir! İşte bu şansı kullanın lütfen..
- Meo
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.