MeoMüzik - Deeperise - Nalan (feat. Emir Can İğrek)

Kategori Müzik Evrenseldir (Müzik Blog)

Elektronik müzik gün geçtikte yaşamın içinde daha da çok yer ediyor. Deeperise ise Elektro Müzik tutkunu yeni nesil dj olarak, 2005 yılında başlayan projesiyle Deephouse tarzı rahatlatıcı ve kaliteli müzik çizgisini korumayı başaran ender DJ'lerimizden. Nalan şarkısını bilmeyeniniz yoktur, ancak bir de elektronik halini dinleyin. Bayılacaksınız.

Devamını oku...

MeoMüzik - Hugo Barriol - On The Road

Kategori Müzik Evrenseldir (Müzik Blog)

Müzik evrenseldir mottosuyla blogumuzda bilinen, bilinmeyen birçok yerli yabancıya şarkıcıya yer verdik. Son bir keşfimiz de Fransa'dan. Folk-rock tarzında şarkılar yazan ve söyleyen Fransız şarkıcı Hugo Barriol ilk albümü ve ilk şarkısının klibiyle yazımızda. Şarkının sözlerini de yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli dinlemeler.

Devamını oku...

MeoMüzik - Evelyn Knight - Lucky, Lucky, Lucky Me (Hyundai Reklam Müziği)

Kategori Müzik Evrenseldir (Müzik Blog)

Geçtiğmiz günlerde Hyundai isimli araba markasının bir reklamında kullanılan Lucky, Lucky, Lucky Me isimli şarkı kulağıma çok hoş geldi. Sizler için 1950'lerin Amerikan sanayi ortamındaki yaşama tutunmayı yansıtan bu şarkıyı ve sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Şarkının sözleri ve video yazımızda. Keyifli dinlemeler.

Devamını oku...

MeoDeneme - Hey OnBeşli!

Kategori Denemeler Blog

Hicri tavkime göre 1315 yılında doğlan (1897-1898) ve ülkesi, vatanı ve geleceği için koşar adım savaşa gidenlerin türküsüdür Hey Onbeşli. Bakmayın siz sonradan yorumlaya yorumlaya oyunhavasına çevirdiklerine, ağıttır, dökülen kandır, gidip de dönmeyen Mehmet, dönüp de yüzü gülmeyen Ahmet'tir bu şarkı. Kadınların cehpelere gözyaşlarıyla dokuduğu yün çorapları ayaklarına geçirip koşar adım ölüme koşan milletin hikayesidir bu ağıt. Diğer yorumlarını da makalemizde dinleyebilirsiniz.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.