MeoAfo - Kendi Sayfalarında Kayıp

Kategori Aforizmalar Blog

Kendi sayfalarında kayıp, garip düşlerin çocuklarıyız biz. Her yolculuğumuz birkaç saniyelik sessizlikte ve iç çekişlerde.. Dönmeyen dünyalarımızın çevirdiğimiz sayfalarından esen rüzgarla savruluyor darmaduman çocukluğumuz, yetişkinlik adını verdiğimiz o cezalarımız uyarınca. Düşlemek, o yüzden, düşerken güzel sadece!
- Meo '2024 (Mehmet Şentürk)
Devamını oku...

MeoAfo - Kitapların Düşleri

Kategori Aforizmalar Blog

Kitapların da düşleri var, düşledikleri, kalemden düşüverdikleri ve yazarların sizlere emanet ettikleri. O yüzdendir insanın kitapların son sayfalarında mahmur uyanışları gerçek dünyanın kahverengiliğine, onca gökkuşağını ziyaret etmenin tatlı yorgunluğu üzerine... Kitaplar düştür, düşleyin!
- Meo '2023 (Mehmet Şentürk)
Devamını oku...

MeoDeneme - Hayaller Dünyasına Doğru

Kategori Denemeler Blog

Hayaller dünyası bize ait, bize özel ve bizim yalnızlığımızın en güzel ürünleri.. Hele ki elinden tutup kitaplarının sayfaları arasına bizleri davet eden sihirli adamlar, kalemlerinden periler uçan kadınlar olduğu sürece okumak tam anlamıyla hayaller dünyasına koşarak kaçmak gibi! [Konuyla ilgili deneme bağlantıdadır, keyifli okumalar.]

Devamını oku...

MeoAfo - Kitapların Işığı

Kategori Aforizmalar Blog

Gerçeklerin soğuğunda üşümüş yolculardır okurlar, zaman zaman sıcacık bir düşün sarı sayfalarında gezintiye çıkmayı arzularlar. Doğru renklere sahipse masallar, o ışığa çekilecektir tüm insanlar. Bir okurlar şehri kurmak için..
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Kitap Kurdu

Kategori Aforizmalar Blog

Kitap kurdu denilen okurlar, kitapları kemirip bitirecek derecede okuyanlar değil; kitapları okurken yenilerini hayal edebilenlerdi! Bizler her bir kitabı ayrı ayrı okurken, onlar tüm kitaplarından topladıkları yaratıcılık sürüleriyle bilgi, ilgi, öykü avına çıkarlardı vahşi paragraflar ormanında..
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Kitap Kokusu

Kategori Aforizmalar Blog

Bazı insanlar için cümlelerin kokusu önemlidir, kitaplardan aldıkları. Bazı insanlar için pamuk tenli romanlarda yaşanır en güzel sevişmeler; en tatlı hisler ve üzüntüler paragraflarda gizlidir. Bazen insanlar asla keyif alamazlar elektronik ekranlarda görünen yansımalardan, onlar için kokmayan, dokunulmayan ve yaşanılmayan hiçbir eser yeterince kitap değildir. Şimdilerde elle yazılmayanların elle okunması modern bir ikilemi oluşturmaktadır. Klavye kokulu dizeleri, kağıt kokusuyla koklamak da birçok açıdan büyüsünü yitirmiştir.. 
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Kitap Gibi

Kategori Aforizmalar Blog

Yeni bir kitap edinmekti seninle tanışabilmek. Önce adını bilmekle yetinip, sonra merakla sayfa sayfa ilerlenecek sürprizlerle dolu bir macera misali, tüm duygulara hazırım zannedip tüm karmaşayı bir cümlende yaşayabilmek belki! Öğrenmek, öğrenmeyi sevebilmek. Başkasını tanımak adına kendini görebilmek.. Yer değiştirmek gönülden gönüle, dizeden dizeye.. Yarım kalmak gittiğinde. Unutamamak haliyle. Tüm geçmişi cümle cümle yaksan bile adının yetebilmesi geçse de onlarca sene! Sen okuduğum en yeni ya da en iyi kitapsın belki de. Yazarın yok, okurun çok, anlayanın tek!
- Meo
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.