MeoDeneme - Kelimeler Şehri

Kategori Denemeler Blog

Kelimeler şehrinde doğmuşuz, yıllardan üç nokta. Her yeni gün bir cümle olmuşuz, basitliği üzerinde yığınlarda tekrara boğulmuşuz. Sayfalarımız tükenmeyecek zannından, yeniden yazmaya kalkmışız her birini en azından. Bir gün şiire uyanmış, bir gece öykülerle titremişiz. [Kelimeler konulu kısa bir deneme bağlantıdadır. Keyifli okumalar.]

Devamını oku...

MeoAfo - Doğru Kelimeler

Kategori Aforizmalar Blog

Kelimeleri doğru seçmezsen, kendini yanlış anlarsın. Cümleleri doğru yazamazsan, kaderini yanlış yazarsın. Yaşamdaki paragraflarını doğru ayırt edemezsen, sıkıcı bir aynılıkta kaybolursun.. Kelimeler basittir, sen onları ne kadar derinleştirirsen o kadar görünmez olursun gerçeğin kumları arasında.
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Kelimeler ve Korkular

Kategori Aforizmalar Blog

Bilmediğimiz bu kocaman dünyanın karanlık mahzenlerinde büyüdük biz, rahattık, hazırdık doğmaya! Bilmediğimiz fazla aydınlık ve rahatsız bir eğitimdi çocukluk, öğrenebilmek adına her gereksiz detayı kabul ettik. Bir kelime hediye edildi bize 'merak'. Ya her çocuk gibi ömür boyu onu kırmakla meşgul olduk ya her aç akıl gibi onunla oynamaktan hep zevk aldık.. Kelimelerden korkmadık, korkularımızı kelimeye dökemeyişimizin cehaletine bu kadar hapsolmayı hak etmedik sadece.
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Kelimelerin Ustası

Kategori Aforizmalar Blog

Yalnızca kendinle iyi konuşan bir insan kelimelerle konuşabilir; yalnızca kelimeleri iyi anlayan bir insan kendinle anlaşabilir; ve yalnızca anlaşılır kelimeleri olanlar insanları bu kelimelerle kandırabilir! Anlayamadığınız ve anlaşamadığınız her kelime sadece sizi kandırır o kadar.. Haydi iyi kandırılmalar!
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Kayıp Kelimeler

Kategori Aforizmalar Blog

Ben senin alınyazına yüklediğim kelimelerimi kaybettikten sonra sen anlamını keşfetsen n'olur.. Sadece birkaç saçma çizikle, biraz uyumlu ses kalacak geriye kala kala. Ne fiillerimde seni sevecek niyet, ne öznelerimde benden çıkıp gidecek cesaret, ne nesnelerde adın geçecek bundan sonra; sadece birkaç gereksiz ve iç karartıcı ima.
'Meo
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.