MeoAfo - Aklın Şırıngaları

Kategori Aforizmalar Blog

İnsanın yaşamı anlamlandırması için kullandığı tüm gerçeküstü yanılgılar aklın renkli şırıngaları tarafından fikirlere ağır ağır zerk edilen tutarsız yalanlar bütünüdür! Yaşam aklınızda karıştabildiğiniz veya ayırt edebildiğiniz renkler bütünüdür..
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - En Güzel Krallık

Kategori Aforizmalar Blog

En güzel krallık, senin tüm duvarlarını bilgiyle yükseltip kapılarını cehalete kapatarak engin sayfalarla çatısını örttüğün ve en güzel yazarlarla koruduğun geleceğe-dünyaya rengarenk bakan o aklındır! Doğuştan fethedilmeye açık bu devasa düzlükleri insanlardan ve kötülüklerinden koruyabilmenin tek yolu olabildiğince çevreni bilgiyle, hayalle, umutla ve sevgiyle örmektir..
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Akıl Kovanı

Kategori Aforizmalar Blog

İnsan aklı binlerce arı iğnesinden oluşan düşünceler kovanıdır; üreticidir, saldırgan ve korumacıdır. Yalnızca kendi kovanını korumakla görevli bir bencillikten ve yalnızca başka akılları fethetme üzerine kurulu bir saldırganlıktan oluşur.
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Akıl Bombasının Şarapnelleri

Kategori Aforizmalar Blog

Dünya üzerindeki en tehlikeli şarapnel parçaları beyinden, akıldan yoksun insan düşünceleridir. Kanatır, savaştırır, öldürür, yaşamdan koparır. Kolektif sanrılarıyla birbirlerine sarılan devasa bombalara dönüşen her sosyal çöplük, önce kokuşur, sonra büyük bir enerjiyle patlayarak dünyaya zarar verir!
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Kütüphane

Kategori Aforizmalar Blog

Her akıl bir kütüphanedir, her birey bir kütüphane görevlisi. En önemlisi hangi düşünceyi ne zaman okuyacağın veya henüz hiçbir kütüphanede bulunmayan düşünceleri ne zaman oluşturacağın. Ne yaptığını bilmeyen akıllar için kütüphaneler sadece labirentlerdir, ne yaptığını bilenler için cennet..
'Meo
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.