MeoEdebiyat - Yalnızlığın Aforizmaları - Kitap
MeoEdebiyat - Yalnızlığın Aforizmaları - Kitap

Yalnızlığın Aforizmaları - Kapak Tasarımı ve Kitaptan İlk Sözler

  Yalnızlığın Aforizmaları

  2015 yılından bu yana yalnızlığımın anılarını, tanımlarını ve farklı bakış açılarını biriktirdiğim klasörün artık şişmesi ve olgunlaşması sebebiyle, hiç de niyetim olmadığı bir anda kitabımı yayınlamaya karar verdim. Sonuçta edebiyat paylaşımlarıyla güzel ve bu dünyanın içerisine bir öykü, roman veya şiir kitabıyla değil de doğrudan Kafkaesk bir yaklaşımla doğrudan aforizmalarımı süzerek kitaplaştırdım. Kitabımızdan ilk iki parça söz ile kapak tasarımının son halini yazımızda bulabilirsiniz.

 

"Yalnızlık paylaştıkça artar ve en nihayetinde toplumları meydana getirir."
- Mehmet Şentürk

  Bu söz blogumuzda da önceki yıllarda paylaşılmış ve kitabımızın yazıya dökülmesine vesile olmuş yegane giriş cümlemizdir. Fotoğraf olarak paylaşmak isteyenler için de resim hali şu şekilde.

  Kitabımızdan diğer bir söz ise Facebook üzerinden editörümüzün seçerek paylaştığı uzunca bir aforizma paragrafının ilk cümlesi.

Gönlünüzce paylaşabilirsiniz.

Gelelim kitabımızın kapak tasarımına. İlk başlarda Ekşi Sözlük üzerinden fotoğrafçı bir arkadaşımızın gönderdiği sanatsal bir çalışmayı kitapta kullanmak istedik ancak fazla karanlık düştüğü için kitabın ilk intibasında sorun oluşacağına kanaat getirdik. Bu nedenle daha sade bir tasarım düşünerek Yaşam Ağacı türünde bir sade siyah ağaç görüntüsünü kitabımıza ekledik, o da şu şekilde:

  Elbette yayın sürecinde olan kitabımızın arka kapak yazısı, bandrol ve isbn detayları gibi özellikler hazırlandı ancak ilk taslak kapak bu şekilde tasarlandı. Beğenirsiniz umarım. 

  Kitabımızı okumaya başlayan tüm okurlarımızdan önümüzdeki günlerce sosyal medya üzerinden fotoğrafların bekliyoruz. Sevgi ve saygılarımla,

Mehmet Şentürk
'MeoEdebiyat Yazarı.

Son DüzenlenmeSalı, 20 Kasım 2018 01:26
(1 Oyla)
Okunma 11202 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.