MeoAfo - Bulutların Üzerinde

Kategori Aforizmalar Blog

Tüm anlamların yaşam ağacı duruyordu evrenin merkezinde; evrenin merkezi bulunuyordu senin yeryüzünde; yeryüzünü çizmişler tam olarak alnın üzerinde; alnının derinlerinde yatıyordu en renkli düşlerin tam olarak da beyninde; beyninin içinde rengarenk bulutlar birazı kara, biraz maviliklere gebe; hepsinin üzerine çıktığında bulabiliyordun yaşamın amacını bulutlarının da üzerinde aklının kökünde! O büyük sessizlikte, olgunluk ve büyüklükte! O güne dek her yaşam bir basamak, her saniyen merdiven çok daha doğru bir Sen'e..
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Gökyüzünü Dinlemek

Kategori Aforizmalar Blog

Çiçek olup açmak istiyorsan, gökyüzünü dinleyebilmelisin. Gökyüzü olup açılmak istiyorsan, karanlığa direnebilmelisin. Güneş olup gökyüzünü boyamak istiyorsan, kendi içinde yanabilmeyi öğrenmelisin. Yoksa anca kurak toprak, karanlık bir evren ve umutsuz uzak bir yıldız olabilirsin.
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Astronomik Hayaller

Kategori Aforizmalar Blog

Biraz gökyüzü, biraz karanlık ve ona inat çok uzaklarda bile olsalar bizlere ulaşabilen rengarenk ışıklar! Bilinmeye duyulan o büyük merak ve geleceğe yönelik o hayaller. Yıkmaktan hiç çekinmediğimiz bu küçük evimizden görünen astronomik bir umut evren denilen, her haliyle. Daha da aşık oluyoruz göçmeye, evreni keşfettikçe! Günü gelince de çekip gideceğiz. En derinlere..
- Meo
Devamını oku...

MeoAfo - Göğün Yüzü

Kategori Aforizmalar Blog

Bulutsuz, karanlık ve soğuk her gecede gökyüzünde seranat yapmaktadır yıldızlar gözlerin için, eğer sen onları dinleyebilecek kadar ışıksız bir yerdeysen! Yıldızları görmek işin ışıksız, içindeki semayı görmek için yalnız olman gerekir. İçini yalnızlıkla ve gökyüzünü karanlıkla aydınlatabilirsin bazen..
'Meo
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.