MeoEdebiyat - Müzik Blogu
MeoEdebiyat - Müzik Blogu Pic. Source: "Show me the meaning." by Puken @Deviantart.com

MeoMüzik - Anna Ternheim - Show Me The Meaning Of Being Lonely

Anna Ternheim - Show Me The Meaning Of Being Lonely "En Güzel Müzik Henüz Dinlemediğindir.."

  90'larda çocuk olmak-genç olmak demektir boyband olarak bilinen beşlik beşlik erkek grupları. Genç kızların sevdasılı, erkeklerimiz için biraz kıskançlık yanı olsa da severdik gençler olarak. Back Street Boys da bizim Boys Anılar kadar olmasın o zamanların esip gürleyenlerindendi. Çok bilinen şarkılarından birinin modern bir yorumunu sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz. 

  Bazı şarkılarda başlığı görmek size o şarkıyı söyletiyorsa tüm vurgu ve tonlaması ile işte o şarkı size bir zamanlar ait olmuş demektir. Show Me the Meaning of Being Lonely de bu şarkılardan biriydi zamanında. Gençliğin o müzik dergileriyle bol bol yabancı dilde şarkı sözleri biriktirip ezberlediği dönemlerin bir numaralı ödevlerinden biriydi. Ödevimizi yapmıştık elbette o dönem, sınıfta kızlar söylerken ucundan kıyısından ezbere çektik. Eskidi diyeceğim ama o kadar da uzak değil sonuçta eserin kendisi, olsa olsa bizim gençliğimiz eskidi gitti. Pop müziğin ergenine, Rock müziğin elektroniğe, Elektronik müziğin endüstriyeline kaldık.. Yine de değişim değişimdir, eskileri yad etmek ise değişime direnmek değil eskileri değerlendirebilmektir. 

   İsveçli vokal Anna Ternheim'e da güzel yorumu için parantez açmazsak olmaz. Çok daha sert olan şarkı geçişlerini yumuşatarak kendine ait dokuyu işlemiş olsa da "Bana Yalnızlığın Anlamını Göster" isimli bir şarkı hala orijinal vurgularını yitiremiyor bilinçaltımızda. Bir de Anna'yı birine benzeteceğim ama dur bakalım aklıma gelirse eklerim buraya, fikri olan var mı?

   Ayrıca hala Back Street Boys'un üretmeye devam ettiğini söylememe gerek yok sanırım. Son kliplerinden birini de ekleyelim özlemiş orta-yaşlı kulakların pası silinsin.

Meo - 2016
MeoEdebiyat Müzik Blogu
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeÇarşamba, 24 Şubat 2016 00:22
(0 oy)
Okunma 2789 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.