MeoEdebiyat - Şiir Blog - Sizden Gelenler
MeoEdebiyat - Şiir Blog - Sizden Gelenler

Sizden Gelenler - Doğa İçin Yaz! Kampanyası

  "Doğa İçin Çal" kampanyası yıllardır süregelen ve güzel sonuçların çıktığı bir proje. Türkiye'nin en çok okunan ve zirvede olan kişisel edebiyat bloglarından biri olarak ben de diyorum ki "DOĞA İÇİN YAZ". Sizden Gelen Şiirler blog bölümüne her bir kıtası sizlerden gelecek olan denemelerden seçerek güzel bir şiir akışı ve serisi üretilebilir. Her 5-10 kıtada bir şiir üretilecek konu başlıkları altında toplanarak bir şiir kitabı veya elektronik kitap hazırlarak tüm amatör ve usta şairlerimizin katkısıyla doğayı, doğayla ve doğa için yazabiliriz.

  Yapmanız gereken çok basit! Konu başlıklarını yorumlarınızda belirtip, her konu başlığına dair olarak yalnızca bir adet DÖRTLÜĞÜ tarafımıza iletirseniz, genellikle beş ila on kıtadan oluşan şiirler oluşturacağız en tutarlı şekilde. Her gün veya yeter sayıda ortak girdi olduğu sürece, yeni şiirler DOĞA İÇİN YAZ başlığı ile blogumuzda sizden gelenler bölümünde paylaşılacaktır. En nihayetinde projemiz olgunlaşırsa kitaplaştırma veya okuma ve canlı kayıtlarla projemizi daha da güçlendireceğiz. 

DOĞA İÇİN YAZ ana başlıklarımızdan bazıları şu şekilde:

 1. Ağaçlar
 2. Nehirler
 3. Denizler
 4. Okyanus
 5. Dağlar
 6. Ovalar
 7. Kuraklık
 8. Sel
 9. Heyelan
 10. Kara kış
 11. Boğazlar
 12. Anadolu
 13. Depremler

...Yeni şiir başlığı önerilerine açığız. lütfen yorumlarda belirtin.

  DOĞA İÇİN YAZ kampanyasına katılımlarınız bizler için çok önemlidir. Her bir dörtlük detaylı şekilde incelenecek ve şiir başlıklarına eklenecektir. Bu başlıkların en az 100-150 kadar rakama çıkmasını bekliyoruz. Lütfen Ekşi Sözlük üzerinden gelen dostlarım "meo senturc" kullanıcısına mesajlarla aracılığıyla geribildirim ve destek sağlasın.

  Ayrıca [email protected] adresine e-posta göndererek fikirlerinizi iletebilirsiniz.

  Şiir ve eleştri konularında iyi olan değerli arkadaşlarımızdan çok sayıda e-posta gelmesi halinde editörlük desteği de talep edeceğiz. Bu konuda ve şiir uzmanlığı alanında da bizlere iletişime geçebilirsiniz.

  "Neden olmasın?" diyerek bu proje aklıma geldi. Umarım doğru yapmışımdır, umarım vaktinizi çalmıyorumdur. Doğayı ve hepinizi seven, Hakkari dağlarının arasında Üniversite hocalığına devam eden, şiir, deneme ve aforizma seven kardeşiniz Meo, (a.k.a Mehmet Şentürk).

Meo - 2019
MeoEdebiyat - Sizden Gelenler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmePerşembe, 05 Aralık 2019 03:27
(0 oy)
Okunma 1741 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.