Sizden Gelenler - Kaan Tekşen - Beyaz Tenli Ay Yüzlü Kadın

Sizden Gelenler - Kaan Tekşen - Beyaz Tenli Ay Yüzlü Kadın

 

  Beyaz Tenli Ay Yüzlü Kadın: Hayatım boyunca tanıdığım en mükemmel insan, çok güzel bir kız. Hem insaniyeti hem kendisi. (Kısa bir aşk yazısı bağlantıda. Keyifli okumalar!)

  O kadar anlayışlı ve alçak gönüllü bir insan ki kendisinin bu kadar iyi özelliklere sahip olduğunu bile bilmiyordur. O zamanlar sevgili değiliz tabi o kadın Anadoluhisarı’da bulunan Reng-i Kahve kafesinde çalışıyordu. Boş günleri ve Cumartesi günleri geliyordu. Bende Cumartesi günleri o dükkanı açarken sırf onu görmek için erkenden kalkar Çubuklu’dan koşmaya başlar onu görür koşumu Küçüksu’da tamamlardım. O birkaç saniye onu görmem beni inanılmaz mutlu eder içime mutluluk sargılardım.  O birkaç saniye onu görmem bana 2 ay yetecekmiş gibi hissederdim.

  Çok güzel ayrıldık. Öptüm, saçlarını kokladım, saçlarını sevdim ve kocaman tüm benliğimle sarıldım. Ağzımdan çıkan kelime; gitme, biz bunu düzeltiriz. Sevginin gücüne inandım.

  Hayatında birisi var farkındayım ama onu çok seviyorum. Gerçekten çok seviyorum. Beni çok yararı bıraktı. Kendime gelemiyorum. Zaten geçmişin verdiği yükler ve düşünceler var altından kalkamıyorum bir de onun benden gitmesi beni daha dibe itti. Geçen gece rüyamda gördüm bir anımızı. Gece 3:42 de uyandım daha uyku tutmadı. Sabaha kadar yatağımın ucunda ağladım, ağladım sigara içtim ta ki işe gidene kadar. İşte güçlü gözükmeye çalışıyorum ama sevmediğim bir ortam zaten bir de onlara malzeme veremem. Bir o kadar güçsüz ve yorgun hissediyorum. Saçma salak espriler yapıp mecburu kahkahalarımdan tiksiniyorum. Onun iyi olması için çok şey yaptım ki oda yaptı hakkını yiyemem. Bütün doğrularımı onunda kullandım sanırım ki daha doğrum kalmadı gibi hissediyorum. Daha doğrusu hissiz hissediyorum. Belki o kadın olsaydı daha farklı veya renkli bir insan olabilirdim onun gidişi hepsini aldı götürdü benden. Ona ihtiyacım varmış gibi hissetmiyor değilim. Dedim ya zaten uzun süredir böyleydim onun gidişi daha dibe itti. Arabada hep solumda olan güzel bir kişilikten bahsediyorum. Arabanın teybine eli uzatır kendi şarkılarını açar ben araba kullanırdım. Hem müziğini dinler hem beni izlerdi. Bende onu izlerdim eğlencesini neşesi içimi ısıtırdı. Bir insanın gözleri güler mi? Gözlerinde ki o neşe o hayat dolu bakışları beni uzaklara götürürdü. Arabamda o kadar çok o var ki… Binesim gelmiyor. Arabadan iniyorum arabayı izliyorum sigara içip arabada geçirdiğimiz günler film şeridi gibi önümden geçiyor. O kadar çok o var ki. Arabamı hiç satmak istemiyorum. Yan koltuğum boş ama bazen sanki o varmış yanımda oturuyormuş müziklerime karışıyormuş gibi hissediyorum. Ayrıldıktan 2 ay sonra arabanın torpidosunda tokasını unutmuş, o ufacık toka var ya benim saatlerce ağlamama sebep oldu.

  O benim beyaz tenli ay yüzlü kadınım.

  Kıvırcık saçlım bal renkli gözlere sahip olan kadınım.

  Bütün güzellikler onunla olsun.

 

Yazar: Kaan Teksen

(2 oy)
Okunma 2101 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.