MeoEdebiyat - Aforizmalar Blog
MeoEdebiyat - Aforizmalar Blog Pic. Source: "Suprabhatham" by Vinayan @deviantart.com

MeoAfo - Bir Sadu Gibi

Dualarımız var, hayallerimiz, isteklerimiz, iyiliklerimizin karşılığını istiyoruz binlerce farklı tanrıdan; veya tek bir yaratıcıdan. Peki, Ganj Nehrinin kenarında kendini yaşamın tüm zevklerinden azat etmiş bir Sadu kadar vazgeçebiliyor muyuz dünyalı tutkularımızdan? Yaradılış yolunda kendini bulmak için, basit benliklerinizi kaybetmeniz gerekir, yoksa vahşi isteklerinizde kendi dualarınızın bencilliği içinde tek kaybettiğiniz şey olacaktır Tanrı..
- Meo
Son DüzenlenmeSalı, 24 May 2016 17:26
(1 Oyla)
Okunma 397 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.

1 yorum

 • Mehmet Şentürk
  Mehmet Şentürk Pazartesi, 23 May 2016 14:49 Yorum Ekle Raporla

  Sadu:
  Sadu veya Sadhu, kendini dünya nimetlerinden çekmiş ya da yoga yapan (yogi) kişiler için kullanılan bir terim olup bu kişiler hayatın ilk üç Hindu amacının peşinden koşmaya boş vermiştir: kama (eğlence), artha (pratik amaçlar) ve dharma (görev). Sadular sadece, meditasyon yoluyla moksha'ya (özgürlüğe) erişmeye ve tanrıyı düşünmeye adanmıştır. Sadular sıklıkla vazgeçişi sembolize eden okre renk kıyafetleri tercih ederler. Kadın olanlarına sadvi denir.
  Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sadu

  Fotoğraf kaynağı: http://www.deviantart.com/art/Suprabhatham-606500299

Yorum Ekle

Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda ekleyebilirsiniz. Yalnızca * (yıldız) ile belirtilmiş alanlar gereklidir.

Giriş Yap

Sosyal medya hesaplarınız ile kolayca üye olabilir ve giriş yapabilirsiniz.
hesap oluştur