MEOEDEBİYAT
Bu sayfayı yazdır
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "oneirology" by loish @deviantart.com

MeoDeneme - Tatlı Rüyalar

  Denemeler Blog

  Tatlı rüyalar, eğer bu acı dünyanın dert yüküne sırtını dönüp yatabiliyorsan.. Tatlı rüyalar, eğer hayallerine biraz olsun gündüz sıcağında sahip çıkabiliyorsan.. Yaşamın gerçek yüzünden korkmadan sahte bir mutlulukta kendine yetebilirsan en tatlısına sahipsin uykunun, rahat uykular.

  Ağlayan düşlerini gündüzlere seren insanların mutsuz suratlarından bıkmadan, yalnızca aynadaki yansımanı severek gülümseyerek uyuyabiliyorsan ne ala, güzel uykular. Acı gerçeklerin zamanla kök salmış rutininden sıyrılıp kendine bambaşka olasılıklar yaratabiliyorsan ne mutlu, mutlu uykular. Sabah uyanacak olmanın farkına varmadan, akşam uyuyabilmenin güven dolu yastığına sarılabiliyorsan ne güzel, güzel rüyalar.

  Hüzünle dövülmüş kaderden, acıyla yoğrulmuş ülkelerden, yalanla sıvanmış bedenlerden azade kendinden emin bir cehalette mutluysan ne ala, rahat uykular.

  Düşüncesizliğin tek amaç olduğu dünyada düşüncelerinin kemiren tutumundan sıyrılıp kendi sessizliğinde hiçbir çare aramadan yatabiliyorsan, tebrikler, başarılı uykular.

  Henüz uyuyamadıklarını ancak rüyanda kurguluyorsan ne acı, şimdiden yarının çöplüğüne uyanacağın için bol şanslar. Henüz yazamadıklarını okumaktan bıkmadıysan ne kötü, kaderlerini okumaya devam edeceğin bu sosyal gürültüde şimdiden huzurlu uykular. 

  Tek yapabildiğimiz bu kaldı zaten, uyumak. Yaşamın uyutmayan yanlarından. Hala saniyesinde, yorgunluğu temelinde, yastığa beş kalıyorsa yaşam ne mutlu sizlere. Tatlı rüyalar..

Meo - 2017
MeoEdebiyat Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCuma, 08 Eylül 2017 00:20
(1 Oyla)
Okunma 2059 defa
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.