MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "Past and Present" by Finchwing @deviantart.com

MeoDeneme - Geçmişin Işığı ve Geleceğin Karanlığı

  Denemeler Blog

Geçmişin Işığı ve Geleceğin Karanlığı

  Yaşam dengeler bütünü, insan parçalar yap-bozu ve zaman belirsizliğin tozları evrenin her köşesinde. Geçmiş ne kadar uzaksa karanlığın bu denli hakim olduğu evrende o kadar parlak görünüyor cılız umutlar; öte yandan gelecek de bir o kadar karanlığa bürünüyor evrenin karanlık ruhuyla dolmuş insanoğlunun psikoruhsal dünyası.. Yaşamın bu denli net sınırları olması ve bu denli belirsiz sonuçlarla günlerin geçmesi insanda geçmiş ve gelecek dengesi üretiyor, üretmeye de devam edecek.

  Geçmişin tozları yağıyor geleceğimiz çöllerine, birkaç vaha, birkaç damla sabah çiği, biraz avuntu bizi yarının uçurumunda tutmayı başaran!

  Geçmiş bizi içeren, bizi yansıtan, bizim medeniyet adımlarımızın, çocukluk yaralarımızın, yaşamın efendileri olma savaşlarının tatlı bir masalı gibi. Uzaktan öyle parlak, bir CV olarak o kadar karanlık. İnsanı içeren, zamansal uzaklıkta parlak duruyor, insanı yakınlığın vahşiliğini unutan insanoğlu her yeni neslinde eski pisliğini yeni pisliklerine dönüştürüyor. Başarıyla, yüzyıllardır. Devam da edeceğiz, aydınlandığımızı zannettiğimiz çağların insan gölgesinde kan, ter ve gözyaşı bayraklarımız olmaya devam edecek!

Meo - 2018
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

 

Son DüzenlenmeCuma, 05 Ekim 2018 22:36
(3 oy)
Okunma 2836 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.