Sıradışı Bir Hastalık: Çoklu Kişilik Bozukluğu | TRT Belgesel
Sıradışı Bir Hastalık: Çoklu Kişilik Bozukluğu | TRT Belgesel

Sıradışı Bir Hastalık: Çoklu Kişilik Bozukluğu | TRT Belgesel

Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Sıradışı Bir Hastalık: Çoklu Kişilik Bozukluğu | TRT Belgesel" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Beğen butonuna tıklayıp kanala abone olmayı unutmayın.

Çoklu kişilik bozukluğu (Dissociative identity disorder) kişinin bilinç düzeyinde birbirinden farklı en az iki kişiliğe sahip olması ve bu kişilik yapıları arasında geçişler yaşaması durumuyla karakterize olmuş olan psikolojik bir hastalıktır. Tek bir bedeni paylaşan bu kişilik yapıları birbirlerinden her bakıma farklı olabilmektedir. Öz karakteri 60 yaşında olan bir doktorun, 20 yaşında bir rock şarkıcısı kişiliği olabileceği gibi, 3 yaşında bir kişiliği de olabilir. Üstelik bu kişilikler farklı fiziksel görünümlere sahip de olabilirler. Hatta birinin gözleri bozukken,bir diğerinin gözleri oldukça keskin bir görüş açısına sahip olabilir.

Meo – 2018
MeoEdebiyat – Müzik Blog
‘Mehmet Şentürk

Telif: Sitemizde yayınlanan tüm belgesel videoları ilgili sahipler tarafından lisanslanmıştır. Tüm içerikler YouTube kaynaklarından alıntı yapılarak yayına alınmaktadır. Telif hakkı talepleriniz için bize yazın: [email protected]. Copyright: All documentaries are licensed by respected owners and published in this website with references fully given to owners at YouTube. Please write us @ [email protected] for any claims.

Son DüzenlenmeCuma, 21 Şubat 2020 10:40
(0 oy)
Okunma 2317 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.