Bitmesine İzin VErme | Erman Türkili | TEDxYouth@AlmanLisesi
Bitmesine Ä°zin VErme | Erman Türkili | [email protected]

Bitmesine İzin VErme | Erman Türkili | [email protected]

  Belgesel Blog

Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Bitmesine İzin VErme | Erman Türkili | [email protected]" isimli TEDex konuşması ile karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu TEDex konuşmalarını izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Gençliğinde yüzleştiği her probleme karşın en büyük tutkusunun peşinden koşan Erman Türkili, hayatının dönüm noktasını anlatmaktadır. Erman Türkili 1995 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ’nda keman eğitimine başlayan Erman Türkili, ortaokul, lise ve üniversite eğitimini aynı üniversitede tamamladı. 2005 yılında, Amerika’da bulunan Pittsburgh State University ’den aldığı asistanlık teklifi üzerine, lisansüstü çalışmalarına Prof. Selim Giray ile devam etti. Katıldığı birçok yarışmada ödül sahibi olan Türkili, Amerika’da ASTA kuruluşunun düzenlediği yarışma sonucu Amerika’da seçilen 52 kemancıdan biri oldu. Lisansüstü çalışmalarının ardından doktora eğitimini tamamlaması için Florida State University ’den verilen asistanlık teklifini kabul eden sanatçı doktora çalışmalarını Prof. Eliot Chapo ile tamamladı. Çalışmalarını Amerika ve Türkiye’de sürdüren Dr. Erman Türkili, Ekim 2011 tarihinden itibaren İstanbul’dan konser vermekte ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

Meo – 2018
MeoEdebiyat – Müzik Blog
‘Mehmet Şentürk

Telif: Sitemizde yayınlanan tüm belgesel videoları ilgili sahipler tarafından lisanslanmıştır. Tüm içerikler YouTube kaynaklarından alıntı yapılarak yayına alınmaktadır. Telif hakkı talepleriniz için bize yazın: [email protected]. Copyright: All documentaries are licensed by respected owners and published in this website with references fully given to owners at YouTube. Please write us @ [email protected] for any claims.

(0 oy)
Okunma 229 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.