Anne herkesi seviyorum, tanımadıklarımı bile | Mommy I love everyone | Hüsne Rhea Çiğdem | TEDxReset
Anne herkesi seviyorum, tanımadıklarımı bile | Mommy I love everyone | Hüsne Rhea Çiğdem | TEDxReset

Anne herkesi seviyorum, tanımadıklarımı bile | Mommy I love everyone | Hüsne Rhea Çiğdem | TEDxReset

Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Anne herkesi seviyorum, tanımadıklarımı bile | Mommy I love everyone | Hüsne Rhea Çiğdem | TEDxReset" isimli TEDex konuşması ile karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu TEDex konuşmalarını izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Çocukluk, sanat ve çocuklar.

Childhood, art and kids. 1986 yılında Adana’da doğan Hüsne Rhea Çiğdem, liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde, üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlar. 2007 yılında, Robert Kolej Yaz Programı’nda çocuklar ile çalışmaya başlamak onun için bir dönüm noktasıdır. 2012 yılına kadar Robert Kolej’de sanat koordinatörlüğü yaparken tasarladığı okul sonrası sanat programları, ona, yüzlerce çocuk ile çalışma fırsatı sunar. Bu süreç içinde, Avustralya, Amerika, Avrupa, Latin Amerika ve Hindistan’a yaptığı seyahatler ile dünyayı deneyimler. 2011’de başladığı yoga ve meditasyon pratikleri, 2013 yılında hocalık eğitimi alması ile derinleşir. Aynı sene Müze Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamlar. 2013-2017 yılları arasında İstanbul Modern’de, önce gönüllü, sonra eğitmen, sonra içerik geliştirme uzmanı ve son olarak da eğitim programları yöneticisi olarak çocuklar ve yetişkinler ile çalışır. Nisan 2017’de, Bali seyahati dönüşünde, ilk çocuk kitabını yazar. Bugünlerde yoga dersleri vermekte, inzivalar düzenlemekte ve çocuklar için sergilere paralel eğitim programları tasarlamaktadır. İlk kitabı önümüzdeki aylarda çıkacaktır.

Born in 1986, Husne Rhea Cigdem studied at Tarsus American College and English Language and Literature at Istanbul University. Working with children at Robert College Summer Program, in 2007, was a turning point for her. Besides working there as an art coordinator until 2012, she connected with hundreds of children through the after school programs she designed. Within this period of time she traveled to Australia, the U.S.A., Europe, South America and India. The yoga and meditation practices she had started in 2011 got deeper with the teachers training she received in 2013. In the same year, she started her master’s degree in Museum Management. Between 2013-2017 she worked with children and adults at Istanbul Modern, first as a volunteer, an education officer, content development specialist and finally as an education programs manager. After visiting Bali, in April 2017, she wrote her first children’s book. At the moment, she teaches yoga, organizes retreats and designs education programs parallel to exhibitions. Her first book will be published in the upcoming months. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

Meo – 2018
MeoEdebiyat – Müzik Blog
‘Mehmet Şentürk

Telif: Sitemizde yayınlanan tüm belgesel videoları ilgili sahipler tarafından lisanslanmıştır. Tüm içerikler YouTube kaynaklarından alıntı yapılarak yayına alınmaktadır. Telif hakkı talepleriniz için bize yazın: [email protected]. Copyright: All documentaries are licensed by respected owners and published in this website with references fully given to owners at YouTube. Please write us @ [email protected] for any claims.

(0 oy)
Okunma 167 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.