Belgesel Blog

Belgesel Blog (42)

Belgesel izlemek ülkece her birimizin severek yaptığı bir eylem. Bu nedenle edebiyat blogumuzun belgesel bölümünde sizlere her konuda yüzlerce belgesel sunacağız dostlar. Keyifli seyirler diliyoruz. 

Diktatörlerin El Kitabı; Benito Mussolini - National Geographic

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Diktatörlerin El Kitabı; Benito Mussolini - National Geographic" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

İtalyan diktatör Benito Mussolini'nin İtalya'yı nasil tek partili faşist bir develete dönüştürdüğünü gösteren bir araştırma. Propaganda da bir usta olan Mussolini kendine "Il Duce" ismini vermişti ve faşist kültür ile Antik

Devamını oku...

Diktatörlerin El Kitabı; Francisco Franco - National Geographic

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Diktatörlerin El Kitabı; Francisco Franco - National Geographic" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

İspanya'yı kırk sene boyunce kontrol eden General Francisco Franco'nun taktikleri hakkında bir araştırma. Kolonilerden öğrendiği şiddet ve terör taktikleriyle Franco 1936 askeri darbesini yönetmiş ve sonrasında 1975'te ölümüne kadar İspanya'yı kölesi

Devamını oku...

Diktatörlerin El Kitabı; İdi Amin - National Geographic

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Diktatörlerin El Kitabı; İdi Amin - National Geographic" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Idi Amin'in yoksulluktan Uganda'da diktatörlüğüne giden hayatında kullandığı taktiklerin araştırması. Amin, İngiltere'de koloniler için bir asker olarak öğrendiği 'politik güç için askeri güç' stratejisinde bir usta olmuştu. Popülizm ve polis devletliği

Devamını oku...

Diktatörlerin El Kitabı; Manuel Noriega - National Geographic

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Diktatörlerin El Kitabı; Manuel Noriega - National Geographic" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Panama’yı 80'lerde 6 inişli çıkışlı sene boyunca kontrol eden diktatör Manuel Noriega'nın yoksulluktan diktatörlüğe giden yolunun araştırması. istihbaratın lideri olarak Panama'nın en korkulan adamı olan Noriega ülkenin içinde ve dışında arkadaşlar

Devamını oku...

Garip Yerlerde Seks 1/3: TÜRKİYE - BBC (Türkçe Altyazı)

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Garip Yerlerde Seks 1/3: TÜRKİYE - BBC (Türkçe Altyazı)" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Kadınlara ve LGBTi+’lere yönelik cinsel şiddeti araştıran İngiliz BBC Three’nin 3 bölümden oluşan “Sex in Strange Places (Garip Yerlerde Seks)” adlı belgeseli.

Gazeteci Stacey Dooley’nin İstanbul’da, Ankara ve Gaziantep’te çektiği belgeselin

Devamını oku...

Garip Yerlerde Seks 2/3; Brezilya - BBC (İngilizce)

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Garip Yerlerde Seks 2/3; Brezilya - BBC (İngilizce)" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Deze video is mogelijk ongeschikt voor sommige gebruikers.

Devamını oku...

Kuzey Kore Hanedanlığı 1/4: Kim Krallığı - National Geographic

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Kuzey Kore Hanedanlığı 1/4: Kim Krallığı - National Geographic" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Kore halkı yıllarca Japonya’nın emperyalist yönetimi altında ezilmiştir. Ta ki 1912'de Pyongyang Şehrinin dışında bir kasabada Kim II Sung dünyaya gelene kadar. Belgeselde Sung’un güç kazanarak yükselişini, Kore Savaşı’nı nasıl başlattığını

Devamını oku...

Kuzey Kore Hanedanlığı 2/4: Tanrının Oğlu - National Geographic

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Kuzey Kore Hanedanlığı 2/4: Tanrının Oğlu - National Geographic" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Kim'lerin benzersiz baba-oğul ilişkisini ele alan bu bölümde Sung ve oğlunun yükselişi gibi, Kim Jong-il'in tutkunu olduğu sinema sayesinde, film yapımcılığı ve propaganda ile babasının onayını nasıl aldığına şahit olacağız.

Devamını oku...

Kuzey Kore Hanedanlığı 3/4: Nükleer Aile - National Geographic

by
Belgeseller serisinde bu kez sizlerle "Kuzey Kore Hanedanlığı 3/4: Nükleer Aile - National Geographic" isimli belgeselle karşınızdayız. Bu yeni ve bilgi dolu belgeselleri izlemek isterseniz başlığa veya resme tıklayabilirsiniz. Detaylar ve video için yazımızda. Keyifli seyirler.

Soğuk Savaş’ın bitmesiyle beraber Kim Jong-iI ülkenin kontrolünü tamamen eline alır ve nükleer silah programını başlatır. Ülkenin ekonomisi gittikçe kötüye giderken, Amerika ile müzakere halinde olan Jong, kendisine özel bir suşi

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Giriş Yap

Use Facebook account

Kayıt ol

Use Facebook account


hesap oluştur