Şiir Dinle

Şiir Dinle (149)

Tüm şairlerin kendi seslerinden şiirler. Canlı şiir kayıtları. Profesyonel veya amatör fark etmez canlı şiir kayıtlarınızı YouTube listeleri halinde bizlere gönderebilirsiniz.

Attila İlhan - Ben Sana Mecburum ( kendi sesinden )

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Attila İlhan - Ben Sana Mecburum ( kendi sesinden ) " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

BEN SANA MECBURUM
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Ağaçlar sonbahara hazırlanıyor

Devamını oku...

Cemal Süreya - Keşke Yalnız Bunun İçin Sevseydim Seni

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Cemal Süreya - Keşke Yalnız Bunun İçin Sevseydim Seni " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

(Şiir: Cemal Süreya Yorum: Eser Gökay)

Cemal Süreya (1931, Erzincan - 9 Ocak 1990, İstanbul)

Türk şair, yazar ve çevirmendir. Türk şiirinde modernist bir hareket olan İkinci Yeni şiirinin öncü şairlerinden

Devamını oku...

Cemal Süreya - Kadınlar Susarak Gider

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Cemal Süreya - Kadınlar Susarak Gider " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

Can yücel - bağlanmayacaksın

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Can yücel - bağlanmayacaksın " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

Can Yücel - Anladım

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Can Yücel - Anladım " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Şair : Can Yücel
Şiir : Anladım
Seslendiren : Ramazan Atasorkun

ANLADIM

Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını,
kendimi bulduğumda anladım.

Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış,

Devamını oku...

Can YÜCEL - Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Can YÜCEL - Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

seslendirme: hakan boynueğri


herkese merhaba,

gelen saçma sapan yorumlardan ötürü böyle bir notu tekrar ekleme ihtiyacı hissettim. bu ses kaydı 2010'da alınmış, telaffuz hatalarıyla dolu bir kayıttır. eksiktir, yanlıştır

Devamını oku...

Cemal Süreya - Aşk

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Cemal Süreya - Aşk " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Şimdi sen kalkıp gidiyorsun. Git.
Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler.
Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin
Oysa Allah bilir bugün iyi uyanmıştık
Sevgiyeydi ilk açılışı

Devamını oku...

Aysel Git Başımdan - Attila İlhan (Kendi sesinden)

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Aysel Git Başımdan - Attila İlhan (Kendi sesinden) " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

Turgut Uyar - Göğe Bakma Durağı

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Turgut Uyar - Göğe Bakma Durağı " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

acıyor - turgut uyar

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "acıyor - turgut uyar " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

ön ekleme: videoda bir telif sorunu olduğu için 16.12.2018 itibariyle şiir bulunmamaktadır, kusuruma bakmamanızı dilerim. yorumumuzla farklı bir çalışma dinlemek isterseniz, örn: https://www.youtube.com/watch?v=cJJfv...

ya da aşağıda bulunan linklerden başka örneklere

Devamını oku...

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle " " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

Can Yücel - Bir Eşi Olmalı İnsanın

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Can Yücel - Bir Eşi Olmalı İnsanın " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

Orhan Veli - İstanbul'u Dinliyorum.flv

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Orhan Veli - İstanbul'u Dinliyorum.flv " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

İSTANBUL'U DİNLİYORUM

İstanbul'u dinliyorum, gözlerim kapalı
Önce hafiften bir rüzgar esiyor;
Yavaş yavaş sallanıyor
Yapraklar, ağaçlarda;
Uzaklarda, çok uzaklarda,
Sucuların hiç durmayan çıngırakları
İstanbul'u dinliyorum, gözlerim kapalı.


İstanbul'u dinliyorum,

Devamını oku...

Turgut Uyar - Bir Gün Sabah Sabah

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Turgut Uyar - Bir Gün Sabah Sabah " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Şiir: Turgut Uyar

Yorum: Furkan Özdemir (https://goo.gl/8ZHDAz)

Müzik: Al Yazmalım Sinema Senfonisi

BİR GÜN SABAH SABAH
Bir gün sabah vakti kapıyı çalsam,
Uykudan

Devamını oku...

Attila İlhan - Ben Seni Neden mi Sevdim? (Cihangir Gökdoğan)

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Attila İlhan - Ben Seni Neden mi Sevdim? (Cihangir Gökdoğan) " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

Attila ilhan - An Gelir..(Üstadın kendi sesinden)

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Attila ilhan - An Gelir..(Üstadın kendi sesinden) " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

AN GELİR
an gelir
paldır küldür yıkılır bulutlar
gökyüzünde anlaşılmaz bir heybet
o eski heyecan ölür
an gelir biter muhabbet
çalgılar susar heves kalmaz

Devamını oku...

Bir Kadını Ağlatmak - Aziz Nesin

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "Bir Kadını Ağlatmak - Aziz Nesin " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Bir kadını ağlatmak çok zor değildir aslında. Kadınlar her şeye ağlayabilir; bir filme, bir şarkıya, bir yazıya… En az erkekler kadar yani! Ama bir kadını yürekten ağlatmak zordur. Eğer bir kadın

Devamını oku...

İsmet Özel - Amentü

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "İsmet Özel - Amentü " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

Log in om ongepaste content te melden.

Devamını oku...

'' Hoş Geldin Kadınım - (Nazım HİKMET)

MeoEdebiyat şiir blog olarak tüm usta şairlerin ve şiirlerini kaydetmeyi seçmiş birçok şairin dizelerin evrenindeki yalnızlığa çığlık olup hayat vermiş kayıtlarına yer veriyoruz. Özellikle YouTube mecrasına kaydedilen eserler bu blogumuzda olacak. Bu kez sizlerle "'' Hoş Geldin Kadınım - (Nazım HİKMET) " şiirin kaydı ve videosunu paylaşıyoruz. Başlığa tıklamanız yeterli. Keyifli dinlemeler.

https://www.youtube.com/aysegulyildirim
( Diğer şiirler bu kanala aktarılmıştır.)

https://youtu.be/zv8fge4TMg8( Nazım Hikmet şiirleri)

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin
yorulmuşsundur;
nasıl etsemde yıkasam ayacıklarını
ne gül suyum ne

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.