MeoMüzik - Grup Alzaymır - Tutuşur Dizelerim

Müzik dinleme eğilimlerim günden güne değişir. Genellikle de dönem dönem dinlemeye bıkmadığım şarkıları bloga ekliyorum. Bugünlerde Grup Alzaymır'ın bir adet Ahmet Kaya türküsü yorumuyla kendimden geçmekle meşgulüm. Şarkının Yılmaz Güney'in Duvar filminden alınan klibi, şarkı sözleri ve Grup Alzaymır'dan bir diğer türküyü dinlemek için makalemize bekleriz. 

Devamını oku...

MeoMüzik - BEYRIES - The Pursuit Of Happiness

Mutluluğun Peşinde, Kanadalı şarkıcı Beyries'ın şarkısının Türkçe adı bu. Hemen şarkının girişinde "Ben yalnız savaşayım / Güzel gökyüzü için silahlarımı satıyorum" sözleriyle ve güzel sesiyle büyülenmeye başlıyor ve bu kadın savaşçının ruh dünyasında gezintiye çıkıyorsun. Tavsiye ederim. Keyifli dinlemeler. (Video, İngilzice sözleri ve Türkçe çevirisi makalemizde. Paylaşmayı unutmayın.)

Devamını oku...

MeoMüzik - Deeperise - Raf ft. Jabbar

Güzel bir vokal tona sahip her şarkıyı sevdiğim zaten blogdan bellidir. Deeperise da Jabbar'la birlikte şahane bir birliktelik yaparak House Techno tarzında güzel bir eser hazırlamışlar. (Müzik videosu ve sözleri yazımızda, keyifli dinlemeler.)

Devamını oku...

MeoMüzik - Manuş Baba - Eteği Belinde

Müzik blogumuza önceden de konuk olmuş Manuş Baba'yı bu kez yeni albümüyle karşılayalım dedik. Sözlerini ve müziğini kendisinin hazırladığı bu güzel şarkıyı yazımızda dinleyebilirsiniz. [Müzik videosu ve sözler yazımızda, tıklayınız.]

Devamını oku...

MeoMüzik - Onur Can Özcan - İntihaşk

Değerli dostlarımın tavsiyesiyle keşfettiğim diğer bir şahane şarkıyla karşınızdayım dostlar. Sözleriyle, naif bir gitar eşliğinde Onur Can Özcan'ın kendine has sesiyle derin bir şarkı çıkmış ortaya. Mutlaka dinleyin, "Aşk elbisesi en güzel / Sende duruyor ama ne acı, / Terzin ben değilim." bu sözleri kaçırmayın. Şarkının video klibi ve sözleri makalemizde, keyifli dinlemeler.

Devamını oku...

MeoMüzik - Eypio - Korkuyorum Hayattan

Hayattan korkmadığımız o meraklı ve cesur çocukluğumuz ile öğrenilmiş çaresizliklerimizin sonucu olarak buram buram korkulara bezediğimiz bir yaşamın naif bir melodisi olarak yazılmış Eypio tarafından Korkuyorum Hayattan isimli rap müzik türündeki şarkı. Şarkı sözleri ve şarkıyı içeren video makalemizde. Keyifli dinlemeler.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Giriş Yap

Sosyal medya hesaplarınız ile kolayca üye olabilir ve giriş yapabilirsiniz.
hesap oluştur