MeoEdebiyat - Denemeler Blog
MeoEdebiyat - Denemeler Blog Pic.Source: "TIRED" BY AoiOgataArtist

MeoDeneme - Yorgunsunuz Biliyorum

  Denemeler Blog

  Yorgunsunuz biliyorum, bir adım atmaya bile takatınız yok, bi' merhaba bile bazen fazla geliyor yaşamın kalabalığındaki o size yansıyan boşluklarında insanların. Tanışmaktan, tartışmaktan, ha keza taşımaktan yorgunsunuz insanların gereksiz yüklerini.. Çok da iyi anlıyorum sizi; ama!

  Her şeyin gizli olduğu ama'larda saklıyız biz. Olması gerekenle olamayanlar arasında geziniyoruz. Galibaların belkilerle savaştığı tüm çatışmalarda bizler insana olan niyetimizi ve hevesimizi kaybediyoruz; insandan insana sıçradıkça bu kısır döngülerin ortasında. Yanlış ve doğrunun kavgasında bizler çok masum görünen katilleriz, her ne kadar güzel görünsek de kötülüğün ortalama saldırganlığında bencilliğimizle takılıyoruz tek başımıza. Bizi ilgilendiren rahatlığın en güzel yanlarından biri de her seçimin bizlere ekstra bir külfet eklemesi. Sevmiyoruz fazladan kalabalıkları ve gereksiz nezaketen zorbalıkları. Sevmeye bu kadar açken nefrete bu kadar tutkuyla bağlı oluşumuzun sebebi de yok aslında; bencillik dışında.

  Biliyorum o nedenle, tüm yarım kalmışlıklarınızın kendinize verdiğiniz sözleri nasıl da paramparça ettiği ve sizi içten içe bilediğini. Tüm keskin kenarlarınızı nasıl yumuşattığını çok iyi biliyorum göz yaşlarınızın; hatta sustuklarınızın nasıl da çığlıklara, bağırışlara ve aynaları çatlatan isyanlara dönüşmesini çok da iyi biliyoruz her birimiz. Neyse laf aramızda, sevdiklerimizle kaybettiklerimiz bu kadar adaş iken yapacak çok da bir şeyimiz yok biraz daha dikkatli olmak, dikkatli davranmak ya da bazen hiç davranmamak dışında kendimiz dışındaki saçma sapan sanrılara. Yorgunsunuz biliyorum ama, mutluluk illa ki ruhunuzun kaslarını parçalayacak kadar şiddetli bir adım daha gerektiyor her an. Lütfen o adımı adın, derinden nefes alıp!

Meo - 2019
MeoEdebiyat - Denemeler Blog
'Mehmet Şentürk

Son DüzenlenmeCumartesi, 19 Ekim 2019 00:50
(2 oy)
Okunma 2116 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.
X

Sağ Tıklama

Sağ Tıklama ve Kopyalama Sitemizde Engellidir.