MeoEdebiyat - Aforizmalar Blogu
MeoEdebiyat - Aforizmalar Blogu Pic. Source: "Books Fly" by Ankazhuravleva @Deviantart.com

MeoAfo - Kitap Kokusu

Bazı insanlar için cümlelerin kokusu önemlidir, kitaplardan aldıkları. Bazı insanlar için pamuk tenli romanlarda yaşanır en güzel sevişmeler; en tatlı hisler ve üzüntüler paragraflarda gizlidir. Bazen insanlar asla keyif alamazlar elektronik ekranlarda görünen yansımalardan, onlar için kokmayan, dokunulmayan ve yaşanılmayan hiçbir eser yeterince kitap değildir. Şimdilerde elle yazılmayanların elle okunması modern bir ikilemi oluşturmaktadır. Klavye kokulu dizeleri, kağıt kokusuyla koklamak da birçok açıdan büyüsünü yitirmiştir.. 
- Meo
Son DüzenlenmeSalı, 19 Nisan 2016 01:26
(4 oy)
Okunma 1015 defa
Yorum ve görüşleriniz değerlidir. Facebook hesabınız ile yorum yapabilirsiniz.

Comments 

0 #2 Mehmet Şentürk 10-06-2016 12:01
Bu aforizma kitap kokusundan vazgeçemeyen insanlara yönelik olarak yazıldı. Aslında son okuduğum romanların neredeyse tamamını e-kitap olarak okuyan biri olarak bu konuda çok tutucu olmadım hiç. Ama insanız tabii ki, illa ki eski değerlerimizi korumak istiyoruz ve direniyoruz teknolojiye.

Hele hele ülkemizde olduğu gibi, kitap okuma oranlarının yerlerde olduğu (benim de okuma oramınla dahil olduğum liste) yerlerde elektronik kitap da okumak pratikliği ve ücretsiz seçenekleri ile yaygınlaşmalı kanaatindeyim.

Fikir ve görüşleriniz için teşekkürler Eda hanım.
0 #1 eda sağlam 10-06-2016 11:54
burada beni anlatmışsınız. kitaba dokunmak çok önemli şahsım için. ama neden büyüsünü yitirmiş olsun ki? teknolojiden her alanda faydalanıyoruz, kitap yazmak ve basmakta neden kullanmayalım ki? öyle yazıldı diye elimin dokunuşunu hissetmemeli, miyim? burada katılmıyorum size.

Yorum göndermek için yetkiniz yok. Yorum yapmak için lütfen üye olun ve giriş yapın!

Giriş Yap

Use Facebook account

Kayıt ol

Use Facebook account


hesap oluştur